Drużynę już znamy

Kibice poznali drużynę Podbeskidzia, która będzie rywalizowała na boiskach już od najbliższej soboty.

Główna część prezentacji odbyła się, podobnie jak przed rokiem w Eko Parku W DECHE przy Gemini Park. Tam zebranych kibiców przywitał gość specjalny imprezy – Gosia Andrzejewicz, występy bielskiej piosenkarki uatrakcyjniły prezentację. Gospodarzem wieczoru był znany z anteny Polsatu Sport Sebastian Staszewski, obecnie dziennikarz Sport.pl, który jeszcze w pierwszej części wywołał na scenę pana Jacka Krywulta prezydenta Bielska-Białej, który tradycyjnie powiedział do kibiców TSP kilka słów: Chcemy żeby ta drużyna była waleczna, to jest sport mecz można przegrać, ale ważne żeby kibice widzieli pełne zaangażowanie i walkę ze strony każdego zawodnika. Podbeskidzie w tym sezonie zaczyna sezon silniejsze i mam nadzieję, że tym razem nic nam nie przeszkodzi w awansie do Ekstraklasy. W ubiegłym sezonie zbyt wiele nerwów stracili nie tylko kibice, ale i piłkarze na boisku. Będziemy wszystko robić by nie dopuścić do powtórki nieudanej rundy jesiennej. Chcemy by kibice byli zadowoleni z gry piłkarzy TS Podbeskidzie i tego Państwu z całego serca życzę.

Następnie prezydent otrzymał z rąk prezesa TSP Tomasza Mikołajko nową koszulkę meczową Podbeskidzia z numerem 1 - Jak Państwo widzicie koszulka zmieniła się, jest na niej logo firmy Łukosz, współpraca z tą firmą cały czas się rozwija i rokuje bardzo dobrze – mówił prezydent Krywult prezentując koszulkę. 

Prezydent wspomniał także o zatrudnionym niedawno na stanowisko dyrektora sportowego Andrzeju RybarskimJest to osoba młoda, ale już bardzo doświadczona, bardzo mocno osadzona w świecie piłki nożnej i na pewno jego obecność pomoże nam rozwijać klub we właściwym kierunku.

Po prezydencie głos zabrał prezes Podbeskidzia - Dziękuję właścicielom klubu, panu prezydentowi Kruwultowi za to, że niezmiennie klub może na niego liczyć. Dziękuję też panu Edwardowi Łukosz, który zapowiadał, że był z klubem, jest i pozostanie na długo. Dziękuję też Wam drodzy kibice, za te rekordy frekwencji, które biliście w poprzednim sezonie, mimo spadku liczba kibiców jeszcze wzrosła. Na Waszą obecność liczymy też w tym sezonie. Klub jest gotowy, teraz tylko trzeba potwierdzić to na boisku!

Wśród licznych atrakcji tego dnia swoje pięć minut miał też Beskidek – maskotka Górali jest z drużyną już trzy lata i wraz z fanami podczas prezentacji świętował trzecie urodziny. 

Potem przyszedł czas na piłkarzy. Bezpośrednim zapleczem pierwszej drużyny mają być rezerwy i to zespół rezerw, wraz z powracającym do niego trenerem Dariuszem Mrózkiem najpierw został przedstawiony na scenie. Popularna „dwójka” będzie występowała w drugiej grupie śląskiej IV ligi, jednym z celi postawionych przed nią jest awans do III ligi, ale też przygotowanie zawodników do gry w pierwszej drużynie. Taką drogę z drużyny juniorów i rezerw do pierwszego zespołu przeszła grupa młodych chłopców, którzy dziś prezentowali byli w głównej drużynie byli to: Kacper Gach, Damian Oczko, Szymon Królak, Kacper Kostorz, Adrian Pindera i Filip Matuszczyk. Oni przygotowywali się do sezonu pod okiem sztabu Jana Kociana i dziś wyszli jako zawodnicy I zespołu.

Oprócz nich koszulki Podbeskidzia w symbolicznym geście przyjęcia do drużyny otrzymali wszyscy nowi zawodnicy TSP: Wojciech Fabisiak, Marcin Sierczyński, Kamil Wiktorski, Krystian Kujawa, Szymon Sobczak, Adrian Rakowski, Miłosz Kozak, Dimitar Iliev oraz Paweł Tomczyk, który bliski jest wypożyczenia do Podbeskidzia z poznańskiego Lecha.

Jako ostatni na scenie pojawił się doskonale znany kibicom wieloletni kapitan TSP Marek Sokołowski, który przekazał opaskę kapitańską i meczowy proporczyk Podbeskidzia nowemu kapitanowi Górali, którym w tym sezonie będzie Mariusz Magiera.

Na zakończenie ponownie wystąpiła Gosia Andrzejewicz i jej występ zakończył oficjalną część prezentacji. Po tym zawodnicy zeszli do kibiców i cierpliwie rozdawali autografy i pozowali do zdjęć z fanami.

Drużynę już znamy teraz czas na jej występy na boiskach – pierwszy w sobotę w Radomiu w I rundzie Pucharu Polski.

Dziękujemy za pomoc w organizacji prezentacji sponsorom oraz partnerom: 
MENU