Fabisiak w TSP!

Wojciech Fabisiak, 22-letni bramkarz podpisał z Podbeskidziem 2-letnią umowę. 

Przez trzy ostatnie lata Wojciech reprezentował barwy Zagłębia Sosnowiec i mimo młodego wieku rozegrał w tym klubie aż 60 oficjalnych spotkań. W minionych rozgrywkach na zapleczu Ekstraklasy nowy nabytek TSP wystąpił 11 razy i niemal za każdym razem jak pojawiał się na boisku zbierał bardzo dobre recenzje. Udany występ zaliczył m.in właśnie przeciwko Podbeskidziu, kiedy to w doliczonym czasie gry odbił strzał z rzutu karnego Michała Janoty. Było to  zresztą jedno z pięciu spotkań, w których zachował czyste konto. 
W swej dotychczasowej karierze 22-latek występował jeszcze w UKP Zielona Góra, gdzie spędził też większość czasu jako junior oraz w Lechii Zielona Góra. Łącznie w obydwu tych klubach zaliczył 40 oficjalnych spotkań, co razem z występami w Sosnowcu daje okrągłą liczbę 100 meczów. 

Po podpisaniu umowy, jeszcze przed pierwszymi zajęciami z zespołem Wojciech udzielił nam odpowiedzi na kilka pytań. 

Kibice w Bielsku-Białej zapewne świetnie cię zapamiętali z ostatniego meczu Podbeskidzia w Sosnowcu. 

Tym meczem mogłem sobie wywalczyć transfer do Bielska (śmiech). A tak na poważnie - faktycznie, udało mi się wtedy obronić karnego, choć nie analizowałem wtedy strzałów Michała, bo nie spodziewałem się, że to on będzie strzelał. Udało się uratować drużynę w ostatnich minutach i utrzymaliśmy się wtedy na pierwszym miejscu. 

Awansować się w zeszłym sezonie nie udało, ale oby ta sztuka udała się tutaj. 

Też mam taką nadzieję, zwłaszcza że to będzie moje trzecie podejście. A jak to się mówi "do trzech razy sztuka". 

Możliwe, że jednym z twoich konkurentów będzie Rafał Leszczyński. Jeden z najlepszych - jeśli nie najlepszy, bramkarz ligi z poprzedniego sezonu. 

Nie boję się rywalizacji. Osobiście nie znam Rafała, ale wiem że to jest dobry bramkarz i zgadzam się z tym co powiedziałeś. To jest jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy bramkarz ligi. Rywalizacja dobrze wpływa na poziom sportowy, na podnoszenie swoich umiejętności więc nie ma żadnej obawy. 

Stadion, miasto już zaliczone? 

Miasto widziałem i muszę powiedzieć, że piękne. Podoba mi się też sam stadion, który moim zdaniem na pewno jest co najmniej w trójce najlepszych stadionów w lidze. Dopiero wczoraj przyjechałem do Bielska-Białej, trochę kilometrów już zrobiłem i trochę zobaczyłem, ale myślę że jeszcze wiele przede mną. 

Poza awansem jakie cele sobie stawiasz na najbliższy sezon? 

Na pewno chciałbym jak najczęściej grać i zrobić wszystko w kwestii dalszego rozwoju. 

MENU