Newsy
14.09.2019

[FORTUNA 1 LIGA]: Puszcza - TSP 0:1

Podbeskidzie wraca do Bielska-Białej z trzema punktami! Górale pokonali Puszczę Niepołomice po pięknym golu Tomasza Nowaka

Przeszło stuosobowa grupa kibiców, która przyjechała do Niepołomic z Bielska-Białej jeszcze przed meczem wywiesiła transparent dedykowany panu Andrzejowi. To jeden z kibiców, stały członek wjazdowej ekipy, który walczy z chorobą i zapewne tylko dlatego nie było go na stadionie, bo nie zwykł opuszczać meczów Górali. Słowa wsparcia kierujemy do pana Andrzeja również tu, wszyscy trzymamy kciuki za szybki powrót na trybuny i na szlak wyjazdowy!
Jak już wspomnieliśmy Podbeskidzie mogło liczyć dziś na doping dużej grupy fanów, to drugi z rzędu mecz wyjazdowy, w którym tak wielu kibiców rusza w drogę za Góralami – zawodnikom nie pozostało nic innego, jak zostawić na boisku zdrowie i wywalczyć trzy punkty.
Ten sam plan – zwycięstwo, miał również trener Tułacz. Niepołomiczanie w obecnych rozgrywkach, choć na wyjeździe wygrali wszystkie dotychczasowe mecze, to u siebie zdobyli zaledwie punkt.
W składzie Podbeskidzia doszło do dwóch zmian w porównaniu z poprzednim meczem. Dobra  to taka, że Dmytro Bashlai wrócił do zdrowia po urazie, którego nabawił się w Suwałkach – Ukrainiec ponownie pojawił w wyjściowej jedenastce TSP. Niestety zabrakło w niej Martina Polačka, który na treningu doznał poważnej kontuzji, która wyklucza go z gry na dłuższy czas. Jest to jednak szansa dla Rafała Leszczyńskiego, który wraca do bramki bielszczan, a także Arkadiusza Leszczyńskiego, który po raz pierwszy znalazł się w meczowej kadrze.
Pierwszy kwadrans nie przyniósł klarownych sytuacji podbramkowych. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Marko Roginić, który jednak uderzył zbyt słabo by zaskoczyć bramkarza rywali. Ale już w 19 minucie, w kolejnym pojedynku Marko Roginicia z obroną gospodarzy, Chorwat był faulowany około 18 metrów od bramki. Piłkę ustawili wspólnie Łukasz Sierpina i Tomasz Nowak, na strzał zdecydował się ten drugi. Pomocnik Górali, uderzył lekko, ale bardzo precyzyjnie: ponad głowami zawodników stających w murze, w sam róg bramki Niemczyckiego, który bezradny musiał wyjąć piłkę z siatki. Piękny gol Tomasza Nowaka! Gol nie tylko niezwykłej urody, ale też bardzo ważny, bo potwierdzający przewagę bielszczan w tej części gry.
W 30 minucie Podbeskidzie przeprowadziło akcję, w której niemal wszyscy Górale mieli kontakt z piłką, po wielu wymienionych podaniach piłka trafiła do Danielaka, ten wbiegł w pole karne i odegrał do Jarocha. Boczny obrońca TSP mocno uderzył, ale bramkarz Puszczy skrócił kąt i odbił to uderzenie zapobiegając utracie kolejnego gola. 
W ofensywie zawodnicy Puszczy nie stanowili zagrożenia  gospodarze nie stworzyli żadnej sytuacji pod bramką Rafała Leszczyńskiego, którą zmusiliby go do interwencji. Owszem, uderzali na bramkę pięciokrotnie, ale wszystko to były strzały niecelne, przy których golkiper TSP mógł ze spokojem odprowadzać wzrokiem za linię końcową.
Wykazać się Leszczyński musiał za to już na początku drugiej połowy. Po wrzucie z autu piłką spadła na nogę Michała Czarnego, który bez namysłu, bardzo mocno uderzył na bramkę, a bramkarz Podbeskidzia kapitalną interwencją wybił zmierzającą pod poprzeczkę piłkę. 
Obraz gry w drugiej części meczu to nieprzekonujące ataki gospodarzy, którzy głównie dążyli do dośrodkowania piłki w pole karne na wysokiego Embalo, oraz kontrataki Górali, w których być może brakowało zdecydowania, precyzji, podjęcia decyzji o strzale w odpowiednim momencie. Groźnie uderzali na bramkę Niemczyckiego Modelski i Sierpina, ale obaj posłali piłkę obok słupka.
Obraz gry nie uległ zmianie, ale również nie zmienił się wynik meczu ustalony jeszcze w pierwszej połowie przez gola Tomasza Nowaka – Górale wracają do domu z trzema punktami, a już środę 18 września zagrają na własnym stadionie z Miedzią Legnica.

Puszcza Niepołomice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1)

Bramka: 19’ Nowak

Żółte kartki: Bashlai

Puszcza: Niemczycki -Stępień, Czarny, Stawarczyk, Mikołajczyk, Sitek (59’ Żytek), Stefanik (46’ Uwakwe), Serafin, Tomalski, Bąk (70’ Orłowski), Embalo

Podbeskidzie: R. Leszczyński – Modelski, Bashlai, Osyra, Jaroch – Danielak, Sieracki, Figiel, Sierpina – Nowak – Roginić
 

powrót do listy

Następny mecz

Następny mecz

Fortuna 1 Liga 2019/2020 - Kolejka 32

VS

15.07.2020, godz: 18:10, Stadion Miejski w Bielsku-Białej