Góralskie derby juniorów

W meczu dwóch "góralskich" drużyn juniorzy Podbeskidzia pokonali swoich rówieśników z Żywca 2:0.

Podopieczni trenera Pawła Łosia świetnie rozpoczęli zawody, jak na faworyta przystało - już w czwartej minucie bramkarza Czarnych-Góral Żywiec pokonał Kacper Gach. Ten sam zawodnik powtórzył swój wyczyn w drugiej połowie. Kilka minut po wznowieniu gry ponownie wpisał się na listę strzelców i tym samym ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Podbeskidzia. Gospodarze mogli podwyższyć jeszcze prowadzenie, bo sytuacji ku temu nie brakowało - szczególnie aktywni w drugiej połowie byli Damian Oczko i Adrian Pindera, a bardzo bliski efektownego gola był Mikołaj Gibas, który popisał się kapitalnym, lecz minimalnie niecelnym, uderzeniem z rzutu wolnego.

Zwycięstwo i zdobyte trzy punkty sprawiły, że Podbeskidzie powiększyło swoją przewagę nad juniorami Ruchu Chorzów do sześciu punktów - rywale do zwycięstwa w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej stracili punkty w Tychach, gdzie zremisowali 3:3 z drużyną Tyskiego Sportu.

Tabela oraz terminarz gier

TS Podbeskidzie - Czarni-Góral Żywiec 2:0 (1:0)

Bramki: 4', 52' Gach

TS Podbeskidzie: Felsch - Pindera, Kryger (82' Pawlus), Gibas, Powała - Matuszczyk (46' Bury), Smolarz, Możdżonek, Stanclik (46' Oczko. 77' Bukowczan), Gach - Królak (75' Drabik)

Trener: Paweł Łoś

             

MENU