Kolejny rywal - Górnik Łęczna

Wracamy do ligowych pojedynków! Na Górali czeka teraz mecz w Łęcznej z Zielono-czarnymi. 

 

Mimo, iż od ostatniego meczu Podbeskidzia z Górnikiem minęło niecałe półtora roku w obydwu ekipach zaszło wiele zmian. Zawodników, którzy pamiętają ostatnie starcie w Łęcznej można policzyć na palcach jednej ręki. Do roszad w składzie i Podbeskidzia i Górnika doszło przede wszystkim po spadkach z Ekstraklasy. W zespole najbliższego rywala Górali w porównaniu z minionym sezonem w Ekstraklasie ostało się niewielu podstawowych graczy, jednak wciąż w składzie Zielono-czarnych można znaleźć takich ligowych wyjadaczy jak Grzegorz Bonin czy Paweł Sasin. Zatrzymanie Bonina było zresztą jednym z większych sukcesów letniego okna transferowego w Łęcznej. 33-latek w minionym sezonie 6 razy trafiał do siatki rywali, co było drugim wynikiem w zespole (po byłym zawodniku TSP Bartoszu Śpiączce) i był w kręgu zainteresowań kilku zespołów z najwyższej klasy rozgrywkowej. Koniec końców został na Lubelszczyźnie na kolejny, piąty już rok. Przed sezonem wydawało się, że najciężej trenerowi Kafarskiemu będzie zastąpić właśnie wspomnianego wcześniej Śpiączkę, ale to nie w formacji ofensywnej Górnik ma największe problemy. W roli snajpera dobrze spisuje się Patryk Szysz, który ma na swym koncie 3 bramki, ale tak jak i w TSP, tak i w Górniku sztaby szkoleniowe skupiają się teraz nad poprawą gry w defensywie, bo jak mówią obaj szkoleniowcy i pokazuje bilans bramek to jest teraz największym mankamentem. Górnik do tej pory zgromadził na swoim koncie w 7 meczach 5 punktów, wygrywając tylko z Zagłębiem Sosnowiec i remisując z Drutex-Bytovią oraz Wigrami Suwałki.

Górnik Łęczna sezon 2017/18: 

Miejsce: 15

Punkty: 5

Bilans gier: 1 zwycięstwo, 2 remisy, 4 porażki

Bilans bramek: 7-13

Ostatni mecz: Stomil Olsztyn 2-1 Górnik Łęczna, bramki: Artur Siemaszko 76 (k), Wołodymyr Tanczyk 81 - Łukasz Tymiński 28

Strzelcy: 3 - Patryk Szysz, 1 - Grzegorz Bonin, Sebastian Szerszeń, Łukasz Tymiński, Łukasz Wiech

Skład z ostatniego meczu: 79. Sergiusz Prusak – 18. Arkadiusz Kasperkiewicz, 64. Łukasz Sosnowski, 4. Rafał Kosznik – 19. Filip Szewczyk, 6. Paweł Sasin (89, 10. Filip Karbowy), 5. Łukasz Tymiński, 11. Patryk Szysz – 15. Grzegorz Bonin, 45. Przemysław Pitry (77, 21. Dariusz Jarecki), 7. Michał Suchanek (85, 96. Sebastian Szerszeń).

MENU