Gra wewnętrzna w Dankowicach

Sztab trenerski Podbeskidzia w ramach przygotowań do sezonu zorganizował przegląd kadr w gierce wewnętrznej.

Na boisku oprócz graczy znanych nam z występów w poprzednim sezonie znaleźli się nowo pozyskani Górale - Iliev i Fabisiak, duża grupa testowanych oraz młodzi zawodnicy Podbeskidzia Pindera, Kostorz, Gibas, Matuszczyk, później pojawili się na placu gry także kolejni Oczko, Gach, Bury oraz Królak.

Podczas meczu indywidualnie trenowali Lubos Kolar a także Bartosz Jaroch i Mariusz Malec, którzy w ostatnim czasie nabawili się drobnych urazów, ale już od przyszłego tygodnia wznowią pełne treningi z drużyną.

Zawodników podzielono na dwie drużyny - "Niebieską" i "Pomarańczową". "Niebiescy" już do przerwy prowadzili 2:0 po bramkach Mondka i Podgórskiego z rzutu karnego. W odpowiedzi "Pomarańczowi" także trafili do bramki - po ładnej akcji Kostorza głową pod poprzeczkę piłkę posłał Sierpina, ale sędzia uznał, że strzelec był na pozycji spalonej.

Wcześniej kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Podgórski, zabrakło kilku centymetrów żeby piłka znalazła się w "okienku" bramki "Pomarańczowych", ale odbiła się tylko od słupka.

W samej końcówce meczu dwie kapitalne okazje mieli znów "Pomarańczowi" - najpierw rzutu karnego podyktowanego za faul na Michale Burym nie wykorzystał Łukasz Sierpina, który trafił w Wojciecha Fabisiaka, chwilę później w słupek trafił Damian Oczko i to była już ostatnia akcja tej treningowej gry.

Następne mecze kontrolne Górale zagrają już w trakcie zgrupowania w Zlatych Moravcach, najbliższym rywalem będzie zespół Podbrezovej.

"Niebiescy" - "Pomarańczowi" 2:0 (2:0)

Bramki: 33' Mondek 38' (k) Podgórski


"Pomarańczowi": Leszczyński - Kwaśniewski, Csech, Szymański, Fiedosewicz - Kostorz, Matuszczyk (46' Bury), Hanzel, Iliev, Sierpina - Sladek (46' Królak)
"Niebiescy": Fabisiak - Pindera, Gibas, Magiera, Moskwik - Mondek, Deja, Podgórski, Zgarda (46' Szynka), Kozak (46' Gach) - Urgela 

MENU