Harnaś obroniony!

Po raz drugi z rzędu firma Polskie Mięso i Wędliny Łukosz została nagrodzona Harnasiem - nagrodą Prezydenta Bielska-Białej w kategorii Dobrodziej Roku!

Na dorocznym spotkaniu bielskiego środowiska sportowego tradycyjnie podsumowano sportowy rok w Bielsku-Białej oraz nagrodzono najlepszych w minionych dwunastu miesiącach. Tym razem galę zaczęto nietypowo, od nagrody specjalnej Super Championa bielskiego sportu wręczonej szybownikowi Sebastianowi Kawie, który z roku na rok dopisuje kolejne tytuły i zdobywa niezliczone ilości trofeów.

W dalszej kolejności nagradzano w kategoriach Dobrodziej, Trener, Drużyna oraz Sportowiec roku. 

Już pierwsza kategoria przyniosła triumf dla przedstawiciela Podbeskidzia - Edward Łukosz prezes PMiW Łukosz odebrał dużego Harnasia jako Dobrodziej Roku. To drugie z rzędu wyróżnienie dla firmy z Chybia, która w 2017 roku została współwłaścicielem klubu. Co prezes Łukosz zamierza zrobić, aby w przyszłym roku raz jeszcze sięgnąć po zwycięstwo? - 

Planem na obronę tego tytułu jest powrót Podbeskidzia do Ekstraklasy, na to wszyscy liczymy i nie będziemy składać broni i będziemy pracować pod względem finansowym, żeby była większa stabilizacja, ale też pod względem sportowym, po to żeby nasi trenerzy, zawodnicy wykonali dobrą robotę. Jeśli te dwa aspekty się połączy, to sukces, może nie jest gwarantowany, ale na pewno da dobry wynik. I to jest nasz cel, żeby ten dobry wynik osiągnąć, bo miejsce Podbeskidzia jest tylko w Ekstraklasie - mówi Edward Łukosz. 
 

Prezes PMiW Łukosz przyznał też, że wydarzeniem roku 2017 było niewątpliwie objęcie przez jego firmę udziałów w spółce TS Podbeskidzie i tym samym zostanie współwłaścicielem klubu:

To jest ogromne wydarzenie i wielkie podziękowania dla wszystkich akcjonariuszy za to, że zaakceptowali naszą firmę i moją osobę. Bardzo dobre są relacje, które panują pomiędzy firmą Łukosz a panem Prezydentem, który reprezentuje Gminę Bielsko-Biała i to wróży sukces. Nie ma między nami sporów, kwestii, które by nas dzieliły, a wręcz przeciwnie, spotykamy się, rozmawiamy i cieszę się, że jako akcjonariusz mniejszościowy jestem bardzo poważnie traktowany przez pana Prezydenta. Dzięki temu klub możem się rozwijać, pozyskiwać dobrych zawodników i to wszystko wróży jak najlepiej. 

Doceniony został także rezultat osiągnięty przez juniorów TS Podbeskidzie. W kategorii Trener Roku nominowany został Paweł Łoś, szkoleniowiec bielskiej drużyny występującej w CLJ. Główna nagroda przypadła trenerowi futsalowców z BTS Rekord, Andrzejowi Szłapie, notabene byłemu zawodnikowi Podbeskidzia. Paweł Łoś w tym roku otrzymał małego Harnasia, za nominację, a statuetkę w jego imieniu odebrała Anna Łoś - mama, ponieważ on sam przebywa nadal na stażu w Salzburgu.

W pozostałych kategoriach zwyciężyli - BTS Rekord jako drużyna roku i młoda tenisistka reprezentująca BKT Advantage Maja Chwalińska, którą wybrano sportowcem roku 2017 w Bielsku-Białej.

Aż trzy nominacje, a co za tym idzie, trzy statuetki małego Harnasia otrzymali Kuloodporni Bielsko-Biała, czyli bielski klub występujący w AMP Futbol Ekstraklasie. W swoim drugim sezonie w tych rozgrywkach Kuloodporni sięgnęli po brązowy medal. Czterech z nich medal tego samego koloru przywiozło z Turcji, gdzie odbywały się Mistrzostwa Europy w AMP Futbolu. 

                  

MENU