06.05.2016

Historia spotkań z Koroną

Dzisiejsze spotkanie przeciwko Koronie będzie 17 pojedynkiem obydwu drużyn. Jak do tej pory statystyki przedstawiają się niekorzystnie dla Górali: 2 zwycięstwa, 5 remisów, 9 porażek oraz 18-28 jeżeli chodzi o zdobycze bramkowe. Piątkowy mecz będzie ósmym, w którym Podbeskidzie wystąpi w roli gospodarza, a w 4 ostatnich spotkaniach bielszczanie nie dali się przeciwnikom pokonać. W poprzednim spotkaniu obie drużyny spotkały się w najlepszym dla Górali okresie w tym sezonie. Przystępujący w roli gospodarza podopieczni Roberta Podolińskiego byli na fali po 3 kolejnych zwycięstwach z rzędu i włączyli się do walki o grupę mistrzowską. Od początku tego meczu ruszyli więc do ataków i chcieli jak najszybciej udokumentować swoją przewagę. W 15 minucie mogli objąć prowadzenie kiedy to po strzale Damiana Chmiela przed pustą bramką znalazł się Mateusz Szczepaniak jednak fantastyczną interwencją popisał się obrońca gości Diaw i wybił piłkę z linii bramkowej. Co nie udało się w 15, udało się w 33 minucie meczu, po bardzo dobrym uderzeniu sprzed pola karnego Marka Sokołowskiego piłkę na poprzeczkę sparował Zbigniew Małkowski, jednak przy dobitce głową Szczepaniaka nie miał już nic do powiedzenia i Górale objęli prowadzenie. Po objęciu prowadzenia bielszczanie dążyli do podwyższenia prowadzenia, najbliższy celu dwukrotnie był Mateusz Możdżeń, kiedy po jego strzałach najpierw dobrze interweniował Małkowski, następnie piłka zatrzymała się tylko na słupku bramki gości. Niestety jak mówi stare piłkarskie przysłowie "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić" i w 86 minucie Korona wyrównała po wrzucie piłki z autu i zamieszaniu w polu karnym futbolówkę w siatce Górali umieścił Michał Przybyła ustalając wynik spotkania na 1:1. Po tym spotkaniu i podziale punktów kibice mogli poczuć pewien niedosyt ponieważ wydaje się że Podbeskidzie było w tym meczu drużyną lepszą i zasłużyło na 3 punkty. Oby piłkarze trenera Podolińskiego tym razem wzięli rewanż i 3 "oczka" pozostały w Bielsku-Białej. Po więcej informacji na temat historii bielsko-kieleckich potyczek zapraszamy do naszego artykułu: Historia spotkań z Koroną sprzed ostatniego spotkania.