10.11.2016

Historia spotkań z MKS-em Kluczbork

Do tej pory TSP z zespołem MKS-u Kluczbork mierzyło się cztery razy na pierwszoligowym polu. Bilans gier zdecydowanie przemawia za Góralami, którzy odnieśli trzy zwycięstwa i raz podzielili się punktami z rywalami z Kluczborka. Pierwsze spotkanie odbyło się w sezonie 2009/10, przy Rychlińskiego i zakończyło się remisem 1:1. Jak się później okazało był to jedyny punkcik jaki piłkarze MKS-u zdołali ugrać z Podbeskidziem. Strzelanie w tamtym spotkaniu bardzo szybko rozpoczęli piłkarze TSP – już w 7 minucie wynik meczu otworzył Piotr Rocki. Bielszczanie prowadzeniem długo się jednak nie nacieszyli. Po trzech minutach przyjezdni zdołali wyrównać, a trafienie zostało zapisane na konto… napastnika Górali, Martina Matusa.
W rewanżu Podbeskidzie zgarnęło już komplet punktów, choć łatwo to nie przyszło. Prowadzenie w 37 minucie objęli gospodarze, za sprawą trafienia Rafała Niziołka, który wciąż jest zawodnikiem MKS-u. TSP strzelanie rozpoczęło dopiero w 69 minucie – wtedy to stan meczu wyrównał Piotr Bagnicki, który na murawie pojawił się 10 minut wcześniej. Ten gol dał impuls i już po chwili Górale cieszyli się z prowadzenia. Do siatki trafił niezawodny w ciężkich momentach Bartłomiej Konieczny, a pod koniec spotkania wynik ustalił Rocki.
W kolejnym sezonie w meczach z zespołem z Kluczborka TSP zgarnęło już komplet punktów. Najpierw w spotkaniu w Bielsku-Białej trzy oczka swemu zespołowi zapewnił Adam Cieśliński (wygrana 1:0), zaś z Kluczborka podopieczni Roberta Kasperczyka wracali w dobrych humorach po zwycięstwie 2:1 i golach Pitra Malinowskiego i Cieślińskiego. Dla gospodarzy trafił Michał Glanowski. I Liga, 28.05.2011 – MKS Kluczbork – TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (Glanowski – Malinowski, Cieśliński)
I Liga, 06.11.2010 – TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – MKS Kluczbork 1:0 (Cieśliński 60')
I Liga, 11.11.2009 – MKS Kluczbork – TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (Niziołek 37' – Bagnicki 69', Konieczny 73', Rocki 83')
I Liga, 08.08.2009 – TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – MKS Kluczbork 1:1 (Rocki 7' – Matus (sam.) 10')