14.05.2016

Historia spotkań z Wisłą

W ostatnim spotkaniu sezonu 2015/16 piłkarzom Podbeskidzia przyjdzie się zmierzyć na własnym stadionie z liderem grupy B Wisłą Kraków. Sprawdźmy jak dotychczas toczyły się losy pojedynków TSP z Białą Gwiazdą.Bilans obu zespołów przemawia na korzyść Górali, którzy w 13 pojedynkach zwyciężyli czterokrotnie oraz zanotowali 5 remisów. Jeżeli chodzi o statystyki bramek tutaj lepsza jest już Biała Gwiazda w stosunku 13:18.W poprzednim meczu na stadionie przy Reymonta Górale pokonali Wisłę 2:1 i było to ich 4 zwycięstwo w historii spotkań obu zespołów oraz czwarte odniesione na stadionie rywali. Spotkanie od początku było wyrównane, okazje z obu stron mieli zarówno Rafał Wolski jak i Robert Demjan jednak w obu przypadkach dobrze interweniowali bramkarze. W 38 minucie po dalekim wybiciu Miśkiewicza, dwójkową akcję przeprowadzili Ondrasek z Wolskim, a piłkę do siatki bielszczan wpakował ten pierwszy i to Biała Gwiazda schodziła na przerwę z prowadzeniem 1:0. Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy dążyli do podwyższenia prowadzenia i udałoby im się to w 59 minucie gry gdyby kapitalną interwencją po strzale głową Ondraska nie popisał się Zubas. Wszystko zmieniło się zaledwie 2 minuty później kiedy po wrzutce w pole karne Kowalskiego piłkę ręką zatrzymywał Rafał Pietrzak, a sędzia wskazał rzut karny. Jedenastkę pewnym strzałem na gola zamienił Mateusz Możdżeń i Górale wrócili do gry o 3 punkty. Od tej pory to goście zaczęli przeważać na boisku i mogli objąć prowadzenie po strzale z prawej strony pola karnego wprowadzonego w drugiej połowie Samuela Stefanika, jednak strzał Słowaka zatrzymał Miśkiewicz. W 80 minucie gry Słowak zachował się już dużo lepiej i kiedy po podaniu innego rezerwowego Pawła Tarnowskiego stanął oko w oko z bramkarzem Wisły, świetnym strzałem w długi róg wyprowadził Górali na prowadzenie i ustalił jednocześnie wynik meczu dając swojej drużynie upragnione 3 punkty.Szczegółową historię spotkań przeciwko krakowianom przedstawialiśmy przy okazji poprzedniego pojedynku obu zespołów, do lektury której również serdecznie zapraszamy TUTAJ.