20.03.2017

I Liga: Podsumowanie 22 kolejki

Za nami kolejna seria pierwszoligowych gier. Górale wywieźli z terenu lidera punkt, a co działo się na innych boiskach? Zapraszamy na raport. PiątekW meczu otwierającym kolejkę spadkowicz z Zabrza podejmował u siebie Sandecję, zespół który w poprzedniej kolejce rozgromił jednego z kandydatów do awansu - Zagłębie Sosnowiec aż 5:0. Sandecja szybko sama trafiła do grona kandydatów do awansu i z Górnikiem rozpoczynała mecz w roli faworyta. Wymaganiom jednak tym razem nie sprostała i musiała uznać wyższość rywali. Po raz kolejny w tym sezonie błysnął Łukasz Wolsztyński, zdobywca dwóch bramek. W tym roku 22-latek trafiał we wszystkich trzech spotkaniach Górnika i wyrasta na jedną z czołowych postaci ligi.Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz 2:0Bramki: Łukasz Wolsztyński 12, 73- - -Drugi piątkowy mecz to szlagierowy pojedynek Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Katowice. Obydwa zespoły walczą o awans do Ekstraklasy po latach nieobecności, a że przy okazji starcia obydwu ekip od dziesiątek lat elektryzują tamtejszą publiczność wszyscy oczekiwali świetnego pojedynku. Pierwsza połowa faktycznie była świetna, jednak tylko w wykonaniu gości z Katowic. To, że zakończyła się ona bez bramek dla zespołu z Sosnowca było świetną nowiną, bo okazji do objęcia prowadzenia GKS miał naprawdę sporo. Piłka w pierwszej połowie jednak do siatki nie wpadła, za to znalazła się w niej po przerwie, tyle że... bramkę zdobyli piłkarze z Sosnowca. GKS odpowiedzieć na to trafienie nie zdołał i ze Stadionu Ludowego wyjechał bez punktów. Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 1:0Bramka: Michał Fidziukiewicz 47- - - SobotaŚwietna ostatnimi czasy Stal tym razem przyjechała na boisko Drutexu-Bytovii i mimo, że nie wygrała w złych humorach z Bytowa nie powinna wyjeżdżać, bo przecież punkt został wywalczony grając od 38 minuty w dziesiątkę. W zespole gospodarzy wesoło już jednak być nie mogło, bo remis posadą przypłacił szkoleniowiec Tomasz Kafarski. Drutex-Bytovia Bytów - Stal Mielec 2:2Bramki: Alen Ploj 60, Jakub Bąk 68 (k) - Aleksandyr Kolew 18, Kamil Radulj 76 (k)- - - Drugie zwycięstwo wiosną zaliczyła Olimpia Grudziądz. Tym razem z Grudziądza z kwitkiem odjechał znajdujący się w strefie spadkowej GKS Tychy. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Karol Angielski, który na ten moment ma już 10 trafień w lidze. Olimpia Grudziądz - GKS Tychy 1:0 Bramka: Karol Angielski 89- - - Pierwszy w tym roku rywal TSP, po świetnym początku wiosny tym razem musiał uznać wyższość rywala. Z Suwałk z kompletem punktów wyjechała Miedź Legnica, która dzięki temu zwycięstwu przeskoczyła w tabeli Wigry i znacznie zbliżyła się do miejsc premiowanych awansem. Wigry Suwałki - Miedź Legnica 0:1 Bramka: Grzegorz Bartczak 44' - - - Najwyższe zwycięstwo w tej kolejce odniósł najbliższy rywal Podbeskidzia - Stomil Olsztyn. 5:1 ze Zniczem Pruszków mówi samo za siebie - Górali w Bielsku-Białej w najbliższy piątek na pewno nie czeka łatwa przeprawa. Stomil Olsztyn - Znicz Pruszków 5:1 Bramki: Patryk Kun 45, 67, Rafał Kujawa 52, 65, Paweł Wojowski 89 - Arkadiusz Czarnecki 87 (s)- - - Prócz remisu Podbeskidzia w Chojnicach oraz w meczu Drutex-Bytovia - Stal  w minionej kolejce padł jeszcze jeden wynik oznaczający podział punktów. W Kluczborku MKS zremisował 2:2 z Pogonią Siedlce, ratując jedno oczko w samej końcówce meczu. MKS Kluczbork - Pogoń Siedlce 2:2Bramki: Rafał Niziołek 56, Maciej Kowalczyk 88 - Mateusz Żytko 50 (k), Eusébio Bancessi 73- - - W Głogowie kibice przeżyli bardzo emocjonującą końcówkę. Gdy gospodarze już witali się z trzema punktami sprawy w swoje ręce wziął były Góral Sylwester Patejuk. Dwie bramki Pateja w samej końcówce dały Wiśle cenne zwycięstwo. Chrobry Głogów - Wisła Puławy 1:2 Bramki: Łukasz Szczepaniak 73 - Sylwester Patejuk 87, 90- - -