Newsy
26.03.2023

[IV liga] Remis w Lędzinach

Nasza druga drużyna podzieliła się punktami w pojedynku z bezpośrednim rywalem w tabeli - drużyną MKS Lędziny.

Już w drugiej minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie - w polu karnym faulował Polkowski a strzał z "11" metrów na bramkę pewnie zamienił Kostrzewa. Taki stan rzeczy nie utrzymywał się jednak długo. Podawał Stempniewicz a jak rasowy napastnik zachował się Górkiewicz, który z powietrza uderzył nie do obrony. 

Przed przerwą na prowadzenie wyszła nasza drużyna. Stempniewicza w polu karnym faulował bramkarz MKS-u, a Maksymilian Nowak podobnie jak jego 'via a via' z drugiej minuty meczu skierował piłkę do bramki. Podbeskidzie mogło jeszcze podwyższyć na 3:1, ale fantastyczny strzał Nowaka w równie fantastyczny sposób obronił golkiper gospodarzy.

Mecz zakończył się wynikiem 2:2 a to za sprawą sytuacji z 60 minuty. Dośrodkowanie z rzutu rożnego spadło na głowę Ingrama, a ten skierował piłkę do pustej bramki.

Okazja na kolejne ligowe punkty już za tydzień - w ramach 19. kolejki IV ligi podopieczni Adriana Oleckiego mierzyć będą się z Polonią Łasiska Górne

---

MKS Lędziny - Podbeskidzie II 2:2 (1:2)

bramki: 2' Kostrzewa, 60' Ingram - 6' Górkiewicz, 44' Nowak (k)

żółte kartki: Kukuła, Kunka, Nowak, Stempniewicz, Zając

TSP ( skład wyjściowy): Brańczyk - Kunka, Polkowski, Zając, Czader (55' Piecuch), Stempniewicz (83' Sarnecki), Nowak, Kukuła, Sommer (88' Turek), Górkiewicz, Marchewka (64' Pituch)

 

powrót do listy