08.09.2019

[IV Liga]: Wzmocnione rezerwy pokonują Spójnię Landek

Wzmocnione zawodnikami z I drużyny rezerwy Podbeskidzia po trudnym meczu pokonały Spójnię Landek 2:1.

Podbeskidzie II było wsparte aż 11 zawodnikami z kadry pierwszej drużyny trenera Brede. Dało to efekt już od pierwszych minut spotkania. Jak można było się spodziewać, grę prowadzili bielszczanie. Rezerwy miały przewagę, próbowały wielu ciekawych rozegrań. W pierwszej części spotkania jednak silny opór stawiała ekipa gospodarzy z Landeka. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Obraz drugiej połowy był bardzo podobny, aż do momentu kluczowego dla tego spotkania. Kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia, w wyniku faulu, sędzia ukarał Wiktorskiego czerwonym kartonikiem. Obraz gry wtedy znacznie się zmienił. Spójnia spróbowała zaatakować wyżej, przejąć inicjatywę. Taką grę świetnie wypunktowali Górale. Najpierw przed szansą stanął Rzuchowski, który z rzutu wolnego kapitalnie umieścił piłkę w okolicach lewego "okienka" bramki gospodarzy. Później świetne zagranie od Ivana Martina otrzymał Adrian Rakowski, który głową pewnie skierował futbolówkę do bramki. W końcowych minutach, kiedy to nasza drużyna zaczęła grać wolniej i łapała cenne sekundy, gospodarzom udało się odpowiedzieć i było już 2:1. Ostatnie minuty przebiegły jednak dosyć spokojnie i drużyna trenera Oleckiego wywiozły 3 punkty z Landeka.

Sam trener opowiedział trochę o tym spotkaniu:

Pierwsza drużyna ma obecnie przerwę w rozgrywkach, który wynika z przełożenia meczu z Miedzią Legnica. Chcemy, aby zawodnicy z pierwszej drużyny, którzy grali mniej, byli w rytmie meczowym. Mogą być nam w każdej chwili potrzebni, stąd taki pomysł trenera Brede.

Drużyna od początku meczu była dobrze przygotowana i realizowała założenia taktyczne. Czerwona kartka spowodowała, że przeciwnik wyszedł wyżej, z niskiej obrony do średniej i wysokiej. Stąd stworzyły się przestrzenie, które pozwoliły nam brać swobodniej. Paradoksalnie nam to pomogło, bo dzięki temu zaczęliśmy stwarzać sytuację i strzeliliśmy bramki.

Spójnia Landek 1:2 TS Podbeskidzie II
GOLE: Rakowski, Rzuchowski

Skład TS Podbeskidzie II: R.Leszczyński - Studnicki, Bieroński, Wiktorski, Gach - Laskowski, Rakowski, Sopoćko, Rzuchowski, Hilbrycht - Ivan Martin

Weszli na boisko: Górkiewicz, Oczko, Machalica, Gibas