11.10.2017

Kadrowicze strzelają

foto: Łączy nas piłkaObaj zawodnicy Podbeskidzia, zarówno Paweł Tomczyk, jak i Valerijs Sabala swoje ostatnie mecze reprezentacyjne mogą zaliczyć do bardzo udanych - obaj zdobywali bramki dla drużyny narodowej.Paweł Tomczyk jako jedyny reprezentant Nice 1 Ligi został powołany do kadry Polski U21, grającej w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Wczoraj reprezentacja prowadzona przez trenera Czesława Michniewicza rozgrywała mecz wyjazdowy z Litwą. To spotkanie Tomczyk rozpoczął na ławce rezerwowych, ale w 60 minucie, przy stanie 0:0 trener zdecydował się postawić na młodego zawodnika TSP i ten po dwóch minutach odwdzięczył mu się bramką. Ostatecznie Polska zwyciężyła 2:0.Przypomnijmy, że w piątek młodzi Polacy zremisowali z Finlandią 3:3, a jedną z bramek również zdobył Tomczyk.
foto: lff.lvDwie bramki, ale w jednym spotkaniu zdobył także drugi napastnik Górali - Valerijs Sabala, którego reprezentacja Łotwy pokonała Andorę 4:0. Sabala spędził na boisku pełne 90 minut i dwukrotnie pokonał bramkarza rywali w 19 i 59 minucie.Gratulujemy wysokiej formy i liczymy, że podobną skuteczność zaprezentują już w sobotę, w ligowym meczu z GKS-em.