Kocian: Bardziej niż wynik, cieszy organizacja gry

Trener Jan Kocian przeanalizował spotkanie kontrolne tuż po końcowym gwizdku w Skalicy.

O grze w meczu z MFK Skalica:

Gra faktycznie wyglądała dużo lepiej niż w poprzednich meczach,a to dlatego, że dużo rozmawialiśmy o założeniach taktycznych, ale nie tylko rozmawialiśmy, bo też dużo pracowaliśmy przez ostatnie dni nad taktyką. Chcieliśmy poprawić ustawienie w formacjach oraz wprowadzić porządek do gry zwłaszcza w defensywie, bo w meczach z Podberezovą i Dunajską Stredą nie wyglądało to najlepiej. Dziś chcieliśmy zagrać na zero z tyłu, ale to się nie udało bo mimo wszystko popełniliśmy parę błędów. Całościowo graliśmy lepiej, poprawę widać także z przodu, gdzie dziś mieliśmy nominalnego napastnika Pawła Tomczyka, który zdobył dwie ładne bramki i pokazał, że piłka szuka go w polu karnym. Ale bardziej niż z

wyniku zadowolony jestem z organizacji gry. Cały czas jeszcze szukamy optymalnych rozwiązań i mimo, że czasu jest coraz mniej, to nadal przed nami sporo pracy i jeszcze kilka ważnych decyzji dotyczących wyboru składu na mecze ligowe jeszcze zapadnie. Przerwa letnia jest bardzo krótka, do drużyny dołączyło kilku nowych zawodników, którzy potrzebują jeszcze czasu na dostosowanie się do naszego stylu gry i wypracowanie pewnych schematów. Do tego dużo i mocno trenujemy, nawet dziś przed meczem mieliśmy dwa treningi przed południem i to też ma wpływ na naszą postawę w meczach kontrolnych.

O opasce kapitańskiej dla Mariusza Magiery:

Jeszcze nie rozmawialiśmy o tym, kto będzie kapitanem w nowym sezonie, ale rzeczywiście jest taka tendencja, że Mariusz już drugi raz w meczu kontrolnym wyszedł w opasce kapitana, wiem że robi on dużo dobrego dla zespołu i dlatego niewykluczone, że kapitanem będzie także w meczach ligowych.

MENU