06.11.2016

Kocian: mecz na wysokim poziomie

Trener Podbeskidzia - Jan Kocian podsumował dzisiejszy, obfitujący w bramki mecz z Górnikiem Zabrze.Jan Kocian: Najpierw chcę powiedzieć, że jak na I ligę widzieliśmy dziś mecz na wysokim poziomie w wykonaniu obu stron. Myślę, że bramka Górnika na 1:1 była bardzo ważna jeśli chodzi o przebieg tego spotkania. Źle się wtedy zachowaliśmy, gdybyśmy dotrzymali 1:0 do przerwy druga połowa byłaby zupełnie inna. Mimo to w drugiej części zagraliśmy dobrze. Po starcie gola na 1:2 zdołaliśmy odrobić straty, wyjść na prowadzenie i wydawało się, że po długim okresie uda się w końcu wygrać w Bielsku-Białej, niestety po indywidualnym błędzie tracimy gola. Nie ma co jednak winić tylko jednego gracza, wszyscy wygrywamy, remisujemy i przegrywamy. Pocieszałem Leszczyńskiego w szatni. Uważam, ze był to jeden z lepszych meczów w naszym wykonaniu, ale nadal jesteśmy na etapie nauki. Piłkarze uczą się nowej taktyki i wyciągają wnioski ze swoich błędów. Taktycznych błędów robimy coraz mniej, lecz niestety wciąż zdarzają się te techniczne. Szkoda tego remisu bo wydaje mi się, ze byliśmy dziś lepszą drużyną.O szansach awansu: Uważam, że wciąż mamy szansę na awans i musimy o niego walczyć. Cała drużyna jest pracowita i ambitna i będziemy starać się o niego do samego końca.