Kocian: pokazaliśmy charakter

Trener Jan Kocian skomentował zwycięstwo Podbeskidzia z Sandecją Nowy-Sącz, czyli drużyną, która w następnym sezonie zagra w LOTTO Ekstraklasie.

Jan Kocian:

Zacznę od tego, że gratuluję drużynie Sandecji awansu. My jesteśmy w innej sytuacji. Widać, że zespół z Nowego Sącza ma sporą jakość i nie dopadł ich w tym sezonie żaden dłuższy okres kryzysu. Sandecja kolejny raz pokazała, że jest dobrze poukładana i zorganizowana. Mieliśmy duże problemy żeby wywrzeć na nich presję i zagrozić ich bramce. Nie chcieliśmy jednak desperacko atakować i skupiać się tylko na ofensywie, bo znamy atuty lidera ligi i musieliśmy odpowiednio zabezpieczyć tyły. Udało się jednak zwyciężyć mimo problemów kadrowych po meczu w Siedlcach - urazu nabawili się wtedy Moskwik i Haskić przez co nie mogliśmy dziś z nich skorzystać. Jestem jednak szczęśliwy bo wejście Lewickiego znowu dało nam bramkę. Trzy punkty cieszą, bo był to trudny mecz, w którym pokazaliśmy charakter.

Co z Nerminem Haskićem i Pawłem Moskwikiem?

Ciężko dziś odpowiedzieć na to pytanie. Zawodnicy we wtorek pojadą na badania do Łodzi i wtedy poznamy ostateczną diagnozę. My bardzo byśmy chcieli mieć ich już na mecz z Górnikiem,bo spotkania z zespołem z Zabrza są zawsze wymagające i emocjonujące

Jak pan skomentuje zmiany w pierwszej jedenastce?

Przyznam, że nie jestem trenerem, który lubi duże zmiany, zwłaszcza jeśli zespół nie przegrywał od 10 meczów, lecz po dwóch ostatnich spotkaniach, w których nie graliśmy najlepiej chciałem dać zespołowi impuls. Chciałem także żeby rezerwowi poczuli, że również na nich liczę.

 

MENU