Kolejny rywal - Drutex-Bytovia

Już jutro o 18:00 pierwszy mecz sezonu w Bielsku-Białej! Mamy dla Was kilka informacji o najbliższym rywalu!
Za zespołem z Bytowa bardzo ciężki sezon. Aspiracje były ogromne, mówiono nawet o włączeniu się do walki o awans, a skończyło się na… barażach o utrzymanie. Drutex-Bytovia była jednym z największych zaskoczeń minionych rozgrywek, bo potencjał zespołu był na pewno wyższy niż efekt jego gry, czyli 15 miejsce. W barażach z Radomiakiem Radom bytowianie pokazali jednak, komu należy się gra na zapleczu Ekstraklasy, pewnie bo aż 6:0 w dwumeczu pokonując niedawnego, pucharowego rywala TSP. 
Nowy sezon, nowe nadzieje. To przemaglowane wielokrotnie powiedzenie sprawdza się i w tym przypadku. W Bytowie jak najszybciej chcą zapomnieć o poprzednim sezonie i wydaje się, że są na najlepszej drodze do realizacji tego celu. Ligowa inauguracja sprzed tygodnia wypadła co najmniej dobrze – 3:1 w meczu ze Stomilem Olsztyn, a i w krajowym pucharze bytowianie zapewnili sobie awans do kolejnej rundy po wygranej 2:1 na wyjeździe z Błękitnymi Stargard. 
W minionym sezonie Górale pokonali Drutex-Bytovię dwukrotnie – 2:0 na wyjeździe i 2:1 u siebie.  Bielszczanie mieli więc patent na swych najbliższych rywali, ale czy tak będzie i teraz? W zespole z Bytowa zmian zaszło bardzo wiele. W kadrze zespołu pojawiło się aż 10 nowych graczy, a 11 znalazło sobie nowe miejsce pracy. 

Drutex-Bytovia Bytów, sezon 2017/18 

Transfery: 
Przyszli: Bartosz Biel (Kotwica Kołobrzeg), Sławomir Duda (GKS Katowice), Maksymilian Hebel (KS Chwaszczyno), Michał Jakóbowski (Chojniczanka Chojnice), Orlande Kpassa (?), Jakub Kuzdra (Polonia Bytom), Michał Stasiak (Miedź Legnica), Michał Szewczyk (MKS Kluczbork), Bartosz Waleńcik (Siarka Tarnobrzeg), Andrzej Witan (Wisła Puławy)
Odeszli: Jakub Bąk (Chojniczanka Chojnice), Lukáš Bielák (?), Gerard Bieszczad (MFK Zemplín Michalovce), Martin Cseh (?), Michał Efir (?), Mateusz Klichowicz (Olimpia Grudziądz), Bartosz Lachowicz (?), Robert Mandrysz (Chrobry Głogów), Omar Monterde (?), Alen Ploj (Wisła Puławy), Jakub Serafin (FK Haugesund)
Nice 1 :Liga: 3:1 w 1 kolejce ze Stomilem Olsztyn, bramki: Janusz Surdykowski 15, Fran González 65, Michał Jakóbowski 90 - Adrian Karankiewicz 3
Puchar Polski: 2:1 z Błękitnymi Stargard, bramki: Mateusz Węsierski 57 - Janusz Surdykowski 33 (k), Bartosz Biel 44
Skład z ostatniego meczu: Andrzej Witan - Sebastian Kamiński, Janusz Surdykowski, Bartosz Biel (90+2' Orlande Kpassa), Bartłomiej Poczobut, Kamil Wacławczyk (79' Sławomir Duda), Wojciech Wilczyński, Michał Stasiak, Fran Gonzalez, Michał Szewczyk (46' Michał Jakóbowski), Bartosz Wolski.
MENU