Newsy
02.11.2018

Kolejny rywal: Chrobry Głogów

W ostatnich dwóch sezonach, w czterech ostatnich pojedynkach pomiędzy Podbeskidziem i Chrobrym Głogów bielszczanie ani razu nie zostali pokonani! Trzykrotnie zwyciężali i tylko raz mecz zakończył się remisem! Jak będzie jutro?Kurs w Fortunie na to, że Podbeskidzie strzeli gola w meczu z Chrobrym wynosi 1,23! Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.
Tym meczem obie drużyny dobiją do półmetku zmagań ligowych, ale to nie koniec walki o punkty. W tym roku rozegrane zostaną jeszcze cztery kolejki rundy rewanżowej.
Tegoroczne losy Chrobrego Głogów w obecnym sezonie są doskonałą ilustracją do powiedzenia „1 liga styl życia”, które przylgnęło do rozgrywek zaplecza ekstraklasy, ukazując ich niepodrabialną specyfikę opartą na nieprzewidywalności, braku jakichkolwiek schematów, które pozwoliłyby przewidzieć, która drużyna zakończy sezon w strefie spadkowej, a która do końca bić się będzie o awans. Już podczas dotychczasowych rozgrywek Chrobry przebył drogę z dołu do góry tabeli, by aktualnie przystanąć w jej środku. Być może to właśnie mecz w Bielsku-Białej zadecyduje w jakim kierunku pierwszoligowej hierarchii ta drużyna podąży. Po dziewiątej kolejce, czyli po okresie dość reprezentatywnym i miarodajnym, w Fortuna 1 Lidze zespół z Głogowa zajmował 14. pozycję z dziewięcioma punktami i zaledwie czterema zdobytymi bramkami, które pozwoliły odnieść dwa zwycięstwa. Do dziś bramek Chrobry nie ma zbyt wiele w swoim dorobku, z drużyn spoza strefy spadkowej strzelił ich najmniej, ale seria czterech zwycięstw pomiędzy 10 a 13 kolejką pozwoliła zawodnikom trenera Grzegorza Nicińskiego wskoczyć przez moment nawet na czwartą pozycję!Później przyszedł moment zadyszki, z ostatnich trzech meczów Chrobry nie wygrał ani jednego i zsunął się do środka tabeli, gdzie przystanął w gronie czterech drużyn z dorobkiem 23 punktów, które zajmują pozycje 7 – 10 i jest im równie daleko lub blisko do pierwszego, jak i ostatniego miejsca w tabeli. To najbliższe mecze wykażą, w którą stronę te zespoły ruszą. 
Jako się rzekło, Chrobry wielu goli nie strzela, trudno też w takim razie szukać reprezentantów głogowian wśród najlepszych strzelców. Cztery trafienia ma na koncie najlepszy snajper Chrobrego – Damian Kowalczyk, drugi jest Bartosz Machaj z dwiema bramkami, a i to jest blisko połową strzeleckiego łupu najbliższego rywala Podbeskidzia. Chrobry Głogów w Fortuna 1 Lidze 2018/19Miejsce w tabeli: 10
Punkty: 23
Bilans bramek: 14 - 12
Bilans gier: 6 wygranych, 5 remisów, 5 przegranych
Ostatni mecz: Chrobry – Bytovia 0:0
Skład z ostatniego meczu: Mateusz Abramowicz – Przemysław Stolc, Oskar Repka, Marek Wasiluk, Jarosław Ratajczak, Jakub Bach (46’ Rafał Maćkowski), Michał Pawlik, Szymon Drewniak, Łukasz Zejdler (63’ Damian Sędziak), Serhii Napolov, Damian Kowalczyk (74’ Konrad Kaczmarek) W ostatnich dwóch sezonach, w czterech ostatnich pojedynkach pomiędzy Podbeskidziem i Chrobrym Głogów bielszczanie ani razu nie zostali pokonani! Trzykrotnie zwyciężali i tylko raz mecz zakończył się remisem!
W sezonie 2016/17 Podbeskidzie do Głogowa wyjechało już w czwartej kolejce i pewnie zdobyło tam trzy punkty, a wynik meczu ustalony był już po 25 minutach, bo tyle wystarczyło aby po jednej bramce zdobyli Robert Demjan i Damian Chmiel
Rewanż w Bielsku-Białej, był pierwszym meczem na Stadionie Miejskim w 2017 roku. Wtedy również górą było Podbeskidzie, któremu trzy punkty dały gole Nermina Haskicia i Pawła Moskwika, bramka Mateusza Wieteski dla gości, była dla nich zaledwie skromnym pocieszeniem.
Sezon 2017/18 Podbeskidzie rozpoczynało od meczu w Głogowie, wtedy to raz jeden straciło punkty z Chrobrym. Od 32 minucie goście z Bielska-Białej prowadzili 1:0 po golu Tomasza Podgórskiego z rzutu karnego, ale na siedem minut przed końcowym gwizdkiem Serhii Napolov uratował remis dla Chrobrego.
W drugim spotkaniu ubiegłego sezonu, Podbeskidzie ponownie trafiło z rzutu karnego, skutecznym wykonawcą był Dimitar Iliev, ale wówczas wystarczyło to do zgarnięcia całej puli i odesłania Chrobrego w podróż powrotną bez punktów. Podbeskidzie – Chrobry:
Liczba meczów: 4
Wygrane Podbeskidzia: 3
Remisy: 1
Wygrane Chrobrego: 0
Bramki: 6:2 
powrót do listy

Następny mecz

Następny mecz

Fortuna 1 Liga 2019/2020 - Kolejka 14

VS

19.10.2019, godz: 18:00, Stadion Miejski w Bielsku-Białej