Newsy
29.05.2015

Kolejny rywal - Cracovia Kraków

Dzisiejszy rywal – Cracovia Kraków odżył po zmianie trenera. Odkąd na stanowisku szkoleniowca Roberta Podolińskiego zastąpił Jacek Zieliński Pasy w sześciu spotkaniach cztery razy wychodziły zwycięsko i dwa razy dzieliły się punktami. Bilans bramkowy również robi wrażenie: 14-4. Gole w tych meczach rozkładają się na kilku zawodników, co pokazuje że Cracovia to przede wszystkim kolektyw. Bramki za kadencji Zielińskiego zdobywali: 3 – Dennis Rakels, 2- Marcin Budziński, Erik Jendrisek, Mateusz Cetnarski, Miroslav Covilo, Boubacar Dialiba, Dariusz Zjawiński, Damian Dąbrowski. 
Cracovia, sezon 2014/2015:Miejsce: 10
 
Punkty: 27 (37)
 
Bramki: 43-44
 
Bilans gier: 12 zwyciestw, 9 remisów, 13 porażek
 
Skład z ostatniego meczu (z Koroną - 1:1 po golu Rakelsa): Pilarz - Deleu, Sretenovic, Polczak, Marciniak - Covilo (83. Kapustka), Dąbrowski - Rakels, Cetnarski, Jendrisek - Budziński (65. Zjawiński)
 
Ostatni mecz z TSP: 1:1 w Bielsku-Białej (gole: Iwański i Covilo)
 
Kadra: W Cracovii jedną z głównych ról odgrywa Mirolsav Covilo, który bardzo dobrze czuje się w środku boiska i doskonale gra głową, często nękając przeciwników groźnymi strzałami po stałych fragmentach gry. W zespole z Krakowa znaczącą rolę zaczynają odgrywać także młodzi piłkarze, tacy jak Bartosz Kapustka czy Mateusz Wdowiak. Za kadencji Jacka Zielińskiego do wyjściowej jedenastki wrócił również Mateusz Cetnarski i odwdzięczył się drużynie oraz trenerowi efektowną i efektywną grą. Pewnym punktem Pasów jest też bramkarz Krzysztof Pilarz, który potrafi ratować swój zespół w trudnych chwilach.
powrót do listy

Następny mecz

Następny mecz

Fortuna 1 Liga 2019/2020 - Kolejka 30

VS

02.05.2020, godz: 18:00, Stadion Miejski w Bielsku-Białej