Kolejny rywal - Drutex-Bytovia

Już dziś Podbeskidzie rozegra swój ostatni oficjalny mecz w 2017 roku. Rywalem będzie zespół Drutex-Bytovii.

Grą w bieżących rozgrywkach piłkarze z Bytowa jak najszybciej chcieli zatrzeć niekorzystne wrażenie jakie pozostało po sezonie 2016/17. Drutex-Bytovia o utrzymanie walczyła do samego końca i zapewniła je sobie dopiero po meczu barażowym. Teraz jest już zdecydowanie lepiej - punktów nasi najbliżsi rywale uzbierali tyle samo co Górale, a w ostatnim bezpośrednim meczu w Bielsku-Białej zgarnęli przecież pełną pulę.

Najbliższy rywal bielszczan początek sezonu miał bardzo dobry, szczególnie gdy uwzględnimy wyłącznie mecze rozgrywane w roli gospodarza - Drutex-Bytovia zwyciężyła w czterech z pierwszych pięciu spotkań rozgrywanych na własnym stadionie. Ale licznik meczów, w których Bytovia zgarniała komplet punktów u siebie zatrzymał się właśnie na piątej domowej grze, a było to już ponad dwa miesiące temu. Od 16 września, kiedy Bytovia pokonała u siebie Puszczę Niepołomice kibice w Bytowie zwycięstwa swojej drużyny nie oglądali. W tym czasie gościły tam zespoły GKS Katowice (1:2), Zagłębia Sosnowiec (2:2), Stali Mielec (0:0), oraz ostatnio Chojniczanki (0:3). Aż 13 z 23 zdobytych do tej pory punktów zespół z Bytowa zdobył w pierwszych siedmiu kolejkach, w tabeli wyłącznie za ten okres zajmował czwarte miejsce. Po wspomnianym spotkaniu z Puszczą zespół Drutex-Bytovii popadł w fatalną serię ośmiu kolejnych meczów bez zwycięstwa, którą przerwał dopiero w poprzedniej kolejce wygrywając na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 1:0 po bramce Michała Jakóbowskiego. 

Drutex-Bytovia Bytów, sezon 2017/18

Miejsce: 10

Punkty: 23

Bramki: 21-21

Bilans gier: 6 zwycięstw, 5 remisów, 7 porażek

Strzelcy: 6 - Janusz Surdykowski, 5 - Michał Jakóbowski, 2 - Fran González, Maksymilian Hebel, 1 - Sławomir Duda, Marek Opałacz, Michał Stasiak, Kamil Wacławczyk, Bartosz Wolski, Łukasz Wróbel

Ostatni mecz: wygrana 1:0 w wyjazdowym meczu ze Stomilem Olsztyn

Skład z ostatniego meczu: Andrzej Witan - Sebastian Kamiński, Michał Jakóbowski (89' Łukasz Wróbel), Janusz Surdykowski (90+3' Orlande Kpassa), Bartłomiej Poczobut, Jakub Kuzdra, Kamil Wacławczyk (78' Bartosz Biel), Wojciech Wilczyński, Michał Stasiak, Fran Gonzalez, Sławomir Duda.

MENU