Kolejny rywal - Górnik Zabrze

W ostatnim wyjazdowym spotkaniu sezonu Górale zmierzą się w Zabrzu z Górnikiem, który wciąż ma nadzieję na awans do Ekstraklasy. 

 

Niemal równo miesiąc temu zabrzanie przegrali w wyjazdowym spotkaniu z Chrobrym Głogów 0:2 i jak wtedy sądzono pogrzebali szanse na awans. Tegoroczne rozgrywki Nice 1 Ligi nie raz pokazały jednak, że zawczasu nie należy przesądzać na dobrą sprawę niczego, co związane jest z układem tabeli zaplecza Ekstraklasy. Wynik osiągane przez czołówkę i przede wszystkim świetna seria czterech z rzędu zwycięstw pozwoliła Górnikowi awansować na 4 miejsce w tabeli ze stratą zaledwie dwóch oczek do drugiego Zagłębia Sosnowiec. To oczywiście znów wlało nadzieje w serca wszystkich związanych z Górnikiem, a że zespoły walczące o awans nagminnie tracą punkty, wszystko w zbliżających się dwóch seriach gier jest możliwe. Teraz na drodze podopiecznych świetnie znanego w Bielsku-Białej Marcina Brosza staje Podbeskidzie. Czego Górale mogą spodziewać się po najbliższym rywalu? A no przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ofensywę zabrzan. Serię czterech ostatnich zwycięstw Górnicy rozpoczęli od pogromu ówczesnego wicelidera – Chojniczanki Chojnice aż 6:1. Błysnął wtedy Igor Angulo, który cztery razy trafił do siatki. Napastnik rodem z z Hiszpanii dzięki dobrej dyspozycji wskoczył na pierwsze miejsce klasyfikacji strzelców, które po wczorajszym zaległym meczu GKS-u Tychy z Wisłą Puławy dzieli z Jakubem Świerczokiem. Zabrzanie strzelać więc potrafią. Wprawdzie dwa ostatnie spotkania to tylko trzy gole tego zespołu, ale przecież w zupełności wystarczyły do odniesienia dwóch zwycięstw. Ogółem Górnik pod względem ofensywy, tak jak i w tabeli jest czwartym zespołem ligi na co złożyło się 48 trafień. W bardzo dobrej dyspozycji wiosną jest także Łukasz Wolsztyński. Ten 22-letni pomocnik udany miał przede wszystkim początek rundy, kiedy w sześciu meczach zaliczył sześć trafień. Od kilku spotkań jego licznik się wprawdzie zaciął, jednak to wciąż istotny zawodnik. Zresztą w kadrze Górnika jest jeszcze wielu klasowych graczy o uznanej pierwszoligowej marce. Rafał Kurzawa, Szymon Matuszek czy Dani Suarez to na pewno zawodnicy na których również trzeba zwrócić baczną uwagę. Dużym atutem gospodarzy będą też trybuny. Na meczach Górnika w Zabrzu nie raz pojawiło się kilkanaście tysięcy głośno dopingujących fanów, a przecież w Bielsku-Białej sami dobrze wiemy co potrafią zdziałać kibice. Górale niejednokrotnie powtarzali jak ważny jest dla nich doping, więc fani TSP nie zawiodą i tym razem – spora grupa pojawi się na trybunach w Zabrzu i jak zawsze będzie wspierała bielszczan. Tego kto nie będzie mógł pojawić się w Zabrzu zapraszamy zaś przed telewizor – spotkanie to będzie transmitowane w Polsat Sport. 

Górnik Zabrze, sezon 2016/17

Miejsce: 4 

Punkty: 52

Bramki: 48-32

Bilans gier: 15 zwycięstw, 7 remisów, 10 porażek

Strzelcy: 15 - Igor Angulo, 7 - Łukasz Wolsztyński, 5 - David Ledecký, 3 - Roman Gergel, Bartosz Kopacz, Szymon Matuszek, 2 - Rafał Kurzawa, Dawid Plizga, Dani Suárez, 1 - Maciej Ambrosiewicz, Erik Grendel, Szymon Skrzypczak, Adam Wolniewicz, Szymon Żurkowski

Ostatni mecz: 2:1 ze Zniczem Pruszków

Skład z ostatniego meczu: Loska - Wolniewicz, Suarez, Kopacz, Olszewski (75. Karwot) - Wolsztyński (66. Nowak), Żurkowski, Matuszek, Kurzawa - Angulo, Ledecky (59. Urynowicz).

MENU