28.04.2015

Kolejny rywal - Lech Poznań

TSP już nie raz pokazało, że z trudnych sytuacji potrafi wyjść obronną ręką. Czy uda się i tym razem?Poznaniacy w tym sezonie dali się pokonać zaledwie czterorotnie. Sposób na Lecha znalazły zespoły Wisły Kraków, Jagiellonii Białystok, Piasta Gliwice i Zawiszy Bydgoszcz. To zdecydowanie najlepszy wynik w tym sezonie. Kolejorz rzadko przegrywa, lecz za to często remisuje. W 29 kolejkach zespół ze stolicy Wielkopolski, aż 12 razy dzielił się punktami – najczęściej w tym sezonie. Lech Poznań 2014/2015:Miejsce: 2Punkty: 51Bramki: 50-27Bilans gier: 13 zwycięstw, 12 remisów, 4 porażkiSkład z ostatniego meczu: Maciej Gostomski - Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Barry Douglas - Łukasz Trałka, Karol Linetty - Gergo Lovrencsics (72' Dariusz Formella), Kasper Hamalainen (92' Niklas Zulciak), Szymon Pawłowski (88' Muhamed Keita) - Dawid Kownacki.Pięć ostatnich spotkań:Dotychczas Lech mierzył się z Góralami dziesięć razy. Połowę z tych potyczek wygrał, w czterech dzielił się punktami i raz przegrał. W ostatnim meczu w Poznaniu padł remis 1:1. Dla gospodarzy już w 6 minucie trafił Dawid Kownacki, zaś dla Podbeskidzia w 89 minucie wyrównał Bartosz Śpiączka. Jedyne zwycięstwo nad Kolejorzem piłkarze TSP odnieśli w pamiętnym sezonie 2012/13, kiedy to rozpędzeni skarcili będącego w pogoni za liderem tabeli Legią Warszawa rywala 2:0 po dwóch trafieniach Fabiana Paweli. W Bielsku-Białej jeszcze się to nie udało, czas więc najwyższy przełamać tą serię.

19.04.2024, godz: 18:00