Kolejny rywal: Miedź Legnica

Zawodnicy Podbeskidzia wyruszyli do Legnicy, gdzie w sobotę zmierzą się z wiceliderem Nice 1 Ligi, Miedzią.

Legniczanie dopiero w dziewiątej kolejce ponieśli pierwszą porażkę – ich pogromcą okazał się Stomil Olsztyn mający na rozkładzie także drużynę z Bielska-Białej. Wcześniej zespół Miedzi pięć razy wygrywał i trzykrotnie dzielił się punktami z przeciwnikami i tak zdobyty dorobek punktowy pozwolił jej zawodnikom usadowić się na pozycji wicelidera, z 18 punktami. Tyle samo ma prowadząca Chojniczanka. 

Niemal dokładnie przed rokiem Podbeskidzie grało z Miedzią mecz wyjazdowy, wówczas w samej końcówce do siatki bielszczan trafił Perez i dał tym samym „Miedziance” remis. O tym, że z tą drużyną gra się do końca już w tym sezonie też przekonało się kilka drużyn. W starciu z GKS-em Katowice Jakub Vojtuš wyrównujący na 1:1 strzał z rzutu karnego wykonał już w 90 minucie, w spotkaniu z Odrą Opole dwie, decydujące o wygranej 4:2 bramki Miedź zdobyła w ostatnim kwadransie, a z Bytovią, choć straciła gola w 80 minucie, to trafieniami Bartulovicia i Marquitosa odpowiednio w 82 i 84 minucie przechyliła losy meczu na swoją korzyść.

Jak na wicelidera przystało zespół trenera Dominika Nowaka (w poprzednim sezonie prowadził Wigry Suwałki) ma imponujący bilans bramkowy. 15 goli zdobytych to drugi wynik ligi (więcej bo 19 ma lider z Chojnic), 8 bramek straconych – to także druga najlepsza defensywa (mniej – 7, stracił wyłącznie Chrobry Głogów). Najskuteczniejszym graczem z Legnicy jest Jakub Vojtuš z czterema bramkami, jedno trafienie mniej ma Wojciech Łobodziński.

MIEDŹ LEGNICA, SEZON 2017/18

Miejsce: 2

Punkty: 18

Bramki: 15-8

Bilans gier: 5 zwycięstwa, 3 remisy, 1 porażka (w meczach u siebie: 2-2-0, bramki 7:3)

Strzelcy: 4 -  Jakub Vojtuš, 3 – Wojciech Łobodziński, 2 – Rafał Augustyniak, Marquitos, 1 - Mladen Bartulović, Łukasz Garguła, Przemysław Mystkowski, Omar Santana

Wynik ostatniego meczu: 0:2 ze Stomilem Olsztyn

Skład z ostatniego meczu: Kapsa - Zieliński, Osyra, Bożić, Adu Kwame, Augustyniak (71 Piasecki), Garguła, Marquitos (61 Łobodziński), Mystkowski (67 Bartkowiak), Bartulović, Vojtus.

Podbeskidzie vs. Miedź w poprzednim sezonie: 

WYJAZD: 1:1 Bramki: 80' (k) Podgórski - 90' Perez
DOM: 2:1 Bramki: 17' Janota, 79' Lewicki - 13' Stasiak

 

MENU