Kolejny rywal - MKS Kluczbork

Garść informacji na temat najbliższego rywala Podbeskdzia - MKS-u Kluczbork. 

 

W ostatnim meczu sezonu Górale zmierzą się z zespołem już zdegradowanym, który jednak ostatnimi czasy napsuł trochę krwi wyżej notowanym przeciwnikom. MKS Kluczbork, bo o nim mowa jest najrzadziej wygrywającym zespołem 1 Ligi, jednak także niemal najczęściej (poza Chojniczanką) kończył swe mecze podziałem punktów. Tak właśnie zresztą zakończyło się poprzednie spotkanie z Podbeskidziem – remisem 1:1. Teraz Górale na pewno nie będą chcieli powtórzyć tego rezultatu 

Dla całej rodziny TSP ten ostatni mecz w sezonie będzie wyjątkowy, bo po raz ostatni w roli piłkarzy na Stadionie Miejskim zobaczymy Dariusza Kołodzieja i Marka Sokołowskiego. Do kadrowych zmian w przyszłych rozgrywkach przygotowują się też w Kluczborku. Z MKS-u po sezonie odchodzi m.in. najlepszy strzelec i ostoja drużyny Rafał Niziołek do Odry Opole, a kariery kończą były gracz TSP Łukasz Ganowicz i Maciej Kowalczyk. Zdecydowanie weselszą informacją jest prawdopodobny powrót do meczowej "18" Michała Szewczyka, który ostatnie spotkanie rozegrał 15 października 2016, kiedy to w meczu z Chojniczanką zerwał więzadła.

To nie jedyne roszady w tej drużynie, a zważywszy na spadek można spodziewać się kolejnych. W Kluczborku po niedzielnym meczu pewnie nie jedna łza w oku się zakręci, bo na powrót na zaplecze Ekstraklasy czekać trzeba będzie minimum rok. 

Już wiadomo, że MKS opuszcza szeregi 1 Ligi jako jej ostatni zespół, bo pięciopunktowej straty do 17 Znicza Pruszków zniwelować już się nie da. Niezła okazja ku podtrzymaniu szansy na przeskoczenie pruszkowian była tydzień temu, jednak zawodnicy z Kluczborka w bezpośrednim starciu ze Zniczem, mimo dwubramkowego prowadzenia zremisowali 2:2. 

Faworytem jest Podbeskidzie, jednak jaki będzie przekonamy się dopiero w niedzielę. Start już o 12:30! 

MKS Kluczbork, sezon 2016/17

Miejsce: 18 

Punkty: 25 

Bramki: 34-63

Bilans gier: 4 zwycięstwa, 13 remisów, 16 porażek 

Ostatni mecz: 2:2 z Zniczem Pruszków 

Strzelcy: 9 - Rafał Niziołek, 4 - Paweł Kubiak, 3 - Tomasz Swędrowski, 2 - Sebastian Deja, Mohamed Essam, Łukasz Ganowicz, Michał Szewczyk, 1 - Bartosz Brodziński, Patryk Gondek, Michał Kojder, Dominik Kościelniak, Maciej Kowalczyk, Piotr Kwaśniewski, Kamil Nitkiewicz, Bartłomiej Olszewski, Adam Orłowicz

MENU