Kolejny rywal - Odra Opole

Mecze z Puszczą i Rakowem już za Góralami, czas więc najwyższy na ostatniego z beniaminków. Już jutro zagramy z Odrą! 

Powiedzieć, że Odra w ostatnich sezonach zaskakuje to jak nie powiedzieć nic. Opolanie prezentują się wyśmienicie już od rozgrywek 2015/16. To właśnie wtedy najbliższy rywal Podbeskidzia w cuglach wygrał trzecioligowe rozgrywki w swojej grupie, a przecież już rok wcześniej do awansu zabrakło tylko dwóch oczek. Czemu mówimy o zaskoczeniu? Bo po tym triumfie Odra świetnie wystartowała w kolejnych, tym razem drugoligowych rozgrywkach i od razu awansowała. Co więcej w tym sezonie opolanie również mocno rozpoczęli i od początku rozgrywek trzymają się ścisłej czołówki, a co więcej zasiadali już nawet na fotelu lidera! 

Wśród wyróżniających się graczy Odry jest m.in świetnie znany w Bielsku-Białej Marcin Wodecki. "Wodzu" już sześć razy trafił do siatki w tym sezonie, a mogło być tego jeszcze więcej bo na początku rozgrywek spudłował "jedenastkę". 

Odra u siebie jest zespołem bardzo regularnym. Siedem meczów, sześć zwycięstw i tylko jeden "wypadek przy pracy". Nasz sobotni rywal przegrał na własnym terenie tylko raz - z Miedzią Legnica, ale za to aż 2:4. W tym meczu stracił  4 z 5 bramek u siebie. Nie trudno więc wyliczyć, że aż 5 meczów w Opolu gospodarze kończyli z czystym kontem. 

Odra Opole, sezon 2017/18

Miejsce: 3

Punkty: 23

Bramki: 16-14

Bilans gier: 7 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki

Ostatni mecz: przegrana 0:2 ze Stomilem w Olsztynie

Skład z ostatniego meczu: Weinzettel – Brusiło, Baran, Cverna, Winiarczyk – Trznadel (58. Wodecki), Peroński, Wepa, Nowak (74. Gancarczyk), Maćczak (46. Żagiel) – Skrzypczak.

Strzelcy: 6 - Marcin Wodecki, 4 - Szymon Skrzypczak, 2 - Marek Gancarczyk, 1 - Martin Baran, Mateusz Bodzioch, Rafał Niziołek, Mateusz Peroński

 

 

 

MENU