Newsy
31.08.2018

Kolejny rywal: Puszcza Niepołomice

Puszcza Niepołomice w obecnym sezonie, podobnie jak Górale, lepiej punktuje na wyjazdach aniżeli w meczach na własnym stadionie.
W meczach rozgrywanych w Niepołomicach Puszcza dotychczas wygrała jedno spotkanie, a dwa pozostałe zakończyły się triumfem gości. Punkty z Kusocińskiego wywoziły ekipy Bytovii (1:3) i Warty Poznań (0:1), z niczym odjechała Stal Mielec, która w drugiej kolejce uległa Puszczy 0:1.Wyniki osiągane przez zespół trenera Tułacza fundują niepołomickim fanom emocjonalną huśtawkę . W pierwszym meczu, wysoka i zdecydowana przegrana z Rakowem, w dwóch kolejnych Puszcza pokonała Stal Mielec i GKS Jastrzębie i… tyle. Kolejne cztery serie gier to dwie przegrane i dwa remisy, w tym jeden, w Chojnicach, uratowany w doliczonym czasie gry.Przed sezonem z Puszczy do Rakowa odszedł Maciej Domański, najlepszy strzelec zespołu, który w ubiegłym sezonie zdobył dziewięć bramek. W przeciwnym kierunku podążył Hubert Tomalski, który zasilił drugą linię Puszczy. Wśród nowych zawodników w Niepołomicach pojawili się także między innymi Marek Kuzma – słowacki napastnik, który już zdobył premierowego gola we wspomnianym meczu z Chojniczanką, oraz Kamil Późniak (ex Górnik Łęczna, GKS Bełchatów), czy Łukasz Szczepaniak, który ostatnie lata spędził w Chrobrym Głogów.Puszcza Niepołomice w sezonie 2018/19 Fortuna 1 Ligi:
Miejsce w tabeli: 12
Punkty: 8
Bramki: 6-9Ostatni mecz: Odra Opole – Puszcza 1:1
Skład z ostatniego meczu: Mleczko – Furtak, Stawarczyk, Czarny, Stępień, Fryc (84’ Mikołajczyk), Stefanik, Uwakwe, Drzazga (57’ Tomalski), Szczepaniak, Kuzma (60’ Orłowski)HISTORIA SPOTKAŃHistoria pojedynków pomiędzy Góralami a Puszczą jest bardzo krótka i ogranicza się wyłącznie do pojedynków stoczonych w poprzednim sezonie – obu wygranych przez Podbeskidzie. W Bielsku-Białej po bramkach Pawła Tomczyka i Valerijsa Sabali TSP wygrało 2:1. Na wyjeździe wynik był jeszcze lepszy, bo Podbeskidzie wygrało 3:1, a bramkami znów podzielili się Sabala z Tomczykiem.Mecze: 2
Bilans: Dwie wygrane Podbeskidzia
Bramki: 5:2 dla Podbeskidzia
powrót do listy

Następny mecz

Następny mecz

Fortuna 1 Liga 2019/2020 - Kolejka 14

VS

19.10.2019, godz: 18:00, Stadion Miejski w Bielsku-Białej