Kolejny rywal - Radomiak Radom

Start sezonu 2017/18 już jutro! W ramach rozgrywek krajowego pucharu zmierzymy się w Radomiu z drugoligowym Radomiakiem. 

Najbliższy przeciwnik TSP to zespół z większymi aspiracjami niż drugoligowy szczebel rozgrywek. Już w minionych rozgrywkach Radomiak był bliski zajęcia miejsca premiowanego bezpośrednim awansem, jednak na ligowym finiszu nie zdołał wyprzedzić głównych rywali i wskoczyć na "pudło". Czwarta pozycja zagwarantowała jednak tyle, że nadzieje na awans zostały przedłużone o parę tygodni, bo właśnie ta lokata w 2 Lidze pozwala na grę w barażach o zaplecze Ekstraklasy. Rywalem zespołu prowadzonego wówczas przez byłego szkoleniowca Podbeskidzia, Roberta Podolińskiego był Drutex-Bytovia Bytów. Piłkarze z Radomia otrzymali jednak w barażowym dwumeczu bolesną lekcję (przegrane 0:4 i 0:2) i marzenia o awansie musieli odłożyć do kolejnych rozgrywek. W związku z tym niepowodzeniem przed nowym sezonem w Radomiu doszło do sporych roszad. Kolejna zmiana na stanowisku szkoleniowca pierwszego zespołu (Podolińskiego zastąpił Jerzy Cyrak) a także sześć transferów do klubu, co oczywiście musiało poskutkować ruchami transferowymi w przeciwnym kierunku. 

fot. radomiak.pl

Radomiak start sezonu ma już za sobą. W rundzie wstępnej Pucharu Polski w wyjazdowym meczu zespół z Radomia w pokonanym polu pozostawił Wdę Świecie (wygrana 3:1). 

Radomiak Radom, sezon 2016/17: 

Miejsce: 4

Punkty: 56

Bramki: 42-34

Bilans gier: 15 zwycięstw, 11 remisów, 8 porażek

fot. radomiak.pl

W ostatnim meczu sparingowym Radomiak zremisował z Górnikiem Łęczna. 

MENU