Kolejny rywal - Raków Częstochowa

Czas na kolejny mecz! Już jutro Podbeskidzie odrobi zaległości z 12 kolejki. Górale jadą pod Jasną Górę. 

Częstochowa, miasto z liczbą mieszkańców grubo przekraczającą 200 tysięcy na powrót swoich piłkarzy na zaplecze Ekstraklasy czekało niemal 17 lat. W sezonie 1999/2000 Raków pożegnał się z ówczesną II Ligą i tułał się po niższych klasach aż do tego sezonu. W minionych rozgrywkach częstochowianie wreszcie awansowali do I Ligi i to jako zwycięzca rozgrywek, za co należą im się słowa uznania. W bieżących rozgrywkach również radzą sobie dobrze - punktów mają tyle co Podbeskidzie, a do ostatniego weekendu mogli poszczycić się - zresztą tak jak Górale - serią 4 z rzędu zwycięstw. 

Tą świetną passę przerwał naszemu najbliższemu rywalowi zespół Ruchu Chorzów, ogrywając częstochowian na własnym terenie 1:0. Było to czwarte w tym sezonie spotkanie, w którym Raków nie strzelił gola, trzy z nich zakończyły się przegraną ekipy spod Jasnej Góry. 

Najlepszym strzelcem zespołu jest Adam Czerkas. 33-latek trafił do tej pory cztery razy i już w pierwszej części sezonu zgromadził więcej niż połowę tego, co udało mu się ustrzelić w minionych rozgrywkach II Ligi. 

Raków w tym sezonie póki co lepiej spisuje się na wyjazdach niż na własnym terenie. Aż 12 z 17 zdobytych punktów zostały przywiezione z obcych boisk, a tylko 5 zainkasowali u siebie. Z Częstochowy bez punktów wyjechała tylko Drutex-Bytovia Bytów. Nie znaczy to jednak, że Górali nie czeka ciężka przeprawa. Raków już nie raz w tym sezonie pokazał jak silnym jest rywalem, a przekonały się o tym zespoły Chrobrego. Stomilu (jedyna porażka olsztynian u siebie) Puszczy czy Wigier. 

Raków Częstochowa, sezon 2017/18:

Miejsce: 6

Punkty: 17

Bramki: 19-16

Bilans gier: 5 zwycięstw, 2 remisy, 5 porażek

Ostatni mecz: 0:1 w wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów

Skład z ostatniego meczu: Kos - Niewulis, Góra (85. Petrasek), Boateng, Malinowski, Mondek, Figiel, Łabojko, Wójcik (82. Mizgała), Papikyan, Czerkas (78. Embalo).

Strzelcy: 4 - Adam Czerkas, 2 - José Embaló, Karol Mondek, Andrzej Niewulis, Tomáš Petrášek, Hubert Tomalski, 1 - Rafał Figiel, Jakub Łabojko, Aghwan Papikjan, Krystian Wójcik, Tomasz Wróbel

Stadion

fot. rksrakow.pl

Rok budowy: 1955 

Pojemność: 8000

Wymiary boiska: 110x75

 

MENU