Kolejny rywal - Świt Nowy Dwór Mazowiecki

W następnej rundzie krajowego pucharu Górale zmierzą się w Nowym Dworze ze Świtem.

Blisko podium

Świt to zespół trzecioligowy, który w poprzednim sezonie uplasował się na czwartej pozycji w tabeli. W czołówce był, ale do awansu zabrakło sporo. Strata do lidera na koniec rozgrywek wyniosła 13 oczek. Wprawdzie ze względów licencyjnych do 2 Ligi awansował drugi w tabeli ŁKS, ale do łodzian także brakło dużo, bo aż 11 punktów. 

Królowie remisów

W minionych rozgrywkach zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego zanotował najwięcej remisów w swojej grupie III Ligi - 11. Był to też jeden z powodów, dlaczego Świt nie włączył się mocniej do walki o awans. 

Kolektyw

Siłą Świtu w minionym sezonie był zespół. Żaden z zawodników nie wykręcił świetnych liczb (najlepsi strzelcy mieli po 8 goli), jednak razem sprawili, że zespół znalazł się w czołówce. 

Przeszłość w Ekstraklasie

Świt na piłkarskiej mapie Polski nie jest klubem anonimowym. Dziewięć sezonów zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego spędził na zapleczu Ekstraklasy (1995/96-97/98, 1999/00-02/03 oraz 2004/05-05/06) a w sezonie 2003/04 zagrał w najwyższej klasie rozgrywkowej. Od 2006 roku zaczęła się jednak tułaczka po niższych ligach. 

Pogromcy pierwszoligowców

W tegorocznej edycji Pucharu Polski Świt rozegrał już dwa mecze i obydwa z zespołami pierwszoligowymi. Najpierw sensacyjnie, w rundzie wstępnej najbliższy rywal Górali pokonał Odrę Opole aż 5:0 (!), później po dogrywce i rzutach karnych rozprawił się z Olimpią Grudziądz. 

Z Góralami na minus

W czasach gry Świtu w 1 Lidze (kiedyś II Liga) zespół ten 6 razy mierzył się z Podbeskidziem. Zaledwie raz Górale schodzili z boiska pokonani, 3 razy padł remis, a dwa mecze zakończyły się zwycięstwem TSP. Bramki to 5-7 na korzyść Górali. Średnio w spotkaniach obydwu zespołów padały więc dwie bramki na mecz. 

 

MENU