Newsy
22.08.2018

Kolejny rywal: Warta Poznań

Warta Poznań to drużyna, która rozegrała najmniej spotkań w całej lidze, jak dotąd tylko trzykrotnie zawodnicy „zielonych” wybiegali na boisko. Nie przeszkodziło im to zgarnąć okazałego dorobku w postaci siedmiu punktów.Ligowe zmagania Warta zaczęła od pojedynku z innym beniaminkiem – Garbarnią Kraków. Wynik 1:1 nie zapowiadał jeszcze, że Warta już na początku rozgrywek zostanie okrzyknięta niespodzianką Fortuna 1 Ligi. Dwie następne serie gier przyniosły zespołowi z Poznania dwa zwycięstwa i wysoką pozycję w tabeli. Najpierw w pobitym polu Warta zostawiła Stal Mielec, a następnie Puszczę Niepołomice. Oba mecze „zieloni” wygrali skromnie 1:0 po golach Krzysztofa Biegańskiego i dzięki temu mogą poszczycić się mianem jednej z dwóch niepokonanych drużyn w obecnym sezonie (drugą jest Chojniczanka)Atutem Warty w dzisiejszym meczu może być… czas. Ostatni mecz rywal Podbeskidzia rozegrał 10 dni temu, bo w miniony weekend jego spotkanie zostało ponownie przełożone. Górale na regenerację mieli tylko cztery dni.Po awansie na zaplecze ekstraklasy w kadrze Warty nie zrobiono rewolucji. Do drużyny dołączyło tylko czterech zawodników z Fadecki z Błękitnych Stargard, Zulciak z Wisły Puławy, Wojnowski z Obry Kościan oraz Szymon Piekarski – junior.W ostatnich dniach o Warcie mówi się jednak głównie ze względów pozasportowych, media donoszą o trudnej sytuacji finansowej klubu, co więksi pesymiści stawiają nawet pod znakiem zapytania możliwość dokończenia rozgrywek na pierwszoligowym poziomie przez zespół z Poznania. Przede wszystkim problemem jest brak odpowiedniej infrastruktury, przez co Warta swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa w Grodzisku Wielkopolskim. Jak widać po wynikach nie przeszkadza to zawodnikom dobrze prezentować się pod względem sportowym.Warta Poznań Fortuna 1 Liga w sezonie 2018/19:
Mecze:3
Punkty:7
Bramki: 3:1
Pozycja w tabeli: 3Historia spotkań:Po raz ostatni Górale z Wartą grali przed sześcioma laty – w rozgrywkach Pucharu Polski. Górale – wówczas zespół Ekstraklasy, przegrał w Poznaniu 0:1 i zakończył swoją przygodę z rozgrywkami pucharowymi.
Wcześniej Górale z Wartą wygrywali za każdym razem, gdy ta przyjeżdżała do Bielska-Białej. Najwięcej co „zieloni” uzyskali pod Klimczokiem to jedna bramka zdobyta w 2008 roku, ale i wtedy Podbeskidzie trafiło dwukrotnie i wygrało 2:1.
Najwyższa wygrana Podbeskidzia nad Wartą to 3:0, w 2010 roku a bramki zdobywali wówczas Patejuk, Górkiewicz i Matusiak, a był to udany rewanż za przegraną z jesieni sezonu 2009/10, kiedy Podbeskidzie przegrało w Poznaniu 4:1. Wówczas już w pierwszej minucie bramkę zdobył Sylwester Patejuk, ale potem strzelali już tylko gospodarze: dwukrotnie trafił Piotr Reiss, raz Klatt i raz Wojciechowski.Mecze: 9
Bilans: 5 wygranych Podbeskidzia, 1 remis, 4 wygrane Warty Poznań
Bramki: 13:9
Ostatni mecz; Puchar Polski 2012 rok: Warta Poznań - Podbeskidzie 1:0

 
powrót do listy

Następny mecz

Następny mecz

Fortuna 1 Liga 2019/2020 - Kolejka 14

VS

19.10.2019, godz: 18:00, Stadion Miejski w Bielsku-Białej