Kolejny rywal - Zagłębie Sosnowiec

Czas na przedstawienie sylwetki najbliższego przeciwnika Górali - Zagłębia Sosnowiec. 

Po meczu z zespołem z dołu tabeli, Podbeskidzie w najbliższą sobotę czeka poważny sprawdzian. Tym razem podopieczni trenera Jana Kociana zmierzą się w Sosnowcu z Zagłębiem, zespołem ze ścisłej czołówki. 
Mimo, że najbliższy rywal TSP jest jednym z głównych pretendentów do awansu i od dawna raczej nie opuszcza pierwszoligowego podium, co niewątpliwie jest sukcesem, to sporo w tym sezonie szło nie po myśli sosnowiczan. Gdy zespół ten zdecydowanie przewodził w tabeli w końcówce września ubiegłego roku, nastąpiła nieoczekiwana zmiana trenera.

   

Jacek Magiera przeniósł się do Warszawy, gdzie objął zespół Mistrza Polski – Legię, a na ławce trenerskiej zasiadł Piotr Mandrysz. Długo Zagłębia jednak nie poprowadził, bo w wyniku konfliktu na linii trener-piłkarze po dwóch miesiącach opuścił klub. Jego miejsce zajął szkoleniowiec również świetnie spisującej się w tym sezonie Pogoni Siedlce – Dariusz Banasik. Te roszady musiały wpłynąć na dyspozycję zawodników, a skrzętnie z tego skorzystali rywale, którzy szybko nadrobili straty do Zagłębia. 

Jesień piłkarze ze Stadionu Ludowego zakończyli na drugiej lokacie (choć punktów mieli tyle samo  co trzeci GKS Katowice) z zaledwie jednopunktową stratą do mistrza półmetka – Chojniczanki Chojnice. Po wiosennych meczach układ ten nie uległ zmianie i wciąż pierwszoligowe podium wygląda tak samo. Mimo to fani drużyny z Sosnowca mieli ostatnimi czasy spore zastrzeżenia do formy prezentowanej przez swych ulubieńców. Ale też powody do takiego zachowanie nie były wyssane z palca. Zagłębie wiosnę zainaugurowało remisem ze Stomilem Olsztyn i o ile to nie było problemem, to już porażka 0:5 w Nowym Sączu z Sandecją jak najbardziej tak. Bolesna lekcja, na którą sosnowiczanie zareagowali jednak najlepiej jak mogli. Już w kolejnym meczu pokonali największego rywala – GKS Katowice. Gdy wydawało się, że już wszystko wraca na dobre tory Zagłębie na własnym terenie przegrało aż 0:3, ze znajdującym się w strefie spadkowej Zniczem Pruszków. Huśtawka nastrojów. W klubie zareagowano rozwiązując umowę m.in. z Sebastianem Dudkiem, kapitanem zespołu. Czy to dało impuls? Ciężko powiedzieć. W każdym razie w kolejnym spotkaniu Zagłębie pewnie, bo 4:0 pokonało MKS Kluczbork, a jeszcze w tym tygodniu na wyjeździe ograło Górnika Zabrze. 

 

Co przyniesie mecz w Wielką Sobotę? Górale zrobią wszystko, aby z Sosnowca wywieź pełną pulę i kontynuować swoją serię wygranych, tym bardziej że świetnie pamiętają po części pechową porażkę 4:5 z pierwszej rundy. Zagłębie zaś będzie chciało potwierdzić dobrą dyspozycję z ostatnich spotkań i odskoczyć GKS-owi Katowice, który w czwartek uległ w spotkaniu inaugurującym kolejkę Miedzi Legnica 0:2. 

Zagłębie Sosnowiec, sezon 2016/17

Miejsce: 2

Punkty: 43

Bramki: 41-35

Bilans gier: 12 zwycięstw, 7 remisów, 6 porażek

Ostatni mecz: wygrana 2:1 w Zabrzu z Górnikiem

Skład z ostatniego meczu: Fabisiak - Budek, Najemski, Wiktorski, Udoviczić - Milewski Ż (60. Matusiak), Bogusławski - Michalak (90. Ryndak), Nowak Ż, Łuczak (72. Bartczak) - Fidziukiewicz.

Strzelcy zespołu: 6 - Sebastian Dudek, Martin Pribula, 5 - Vamara Sanogo, 3 - Robert Bartczak, Michał Fidziukiewicz, Łukasz Matusiak, Tomasz Nowak, 2 - Wojciech Łuczak, Konrad Michalak, Arkadiusz Najemski, Dawid Ryndak, 1 - Konrad Budek, Tin Matić, Žarko Udovičić

 

 

MENU