Kolejny rywal - Raków Częstochowa

Pierwsze majowe spotkanie Górale rozegrają na własnym terenie. Do Bielska-Białej przyjeżdża Raków Częstochowa.

Raków, mimo że jeszcze w zeszłym sezonie występował szczebel niżej, w tym również miał spore aspiracje. Po bardzo udanej rundzie jesiennej, którą częstochowianie zakończyli w ścisłym czubie tabeli, a dokładnie na trzecim stopniu podium, pod Jasną Górą bardzo poważnie zaczęto myśleć o awansie. Zimą ekipa trenera Marka Papszuna powiększyła się o kilka ciekawych nazwisk, a samo przyjście Dariusza Formelli i Mateusza Zachary było naprawdę sporym wydarzeniem. Na papierze wszystko wyglądało więc jak należy. Świetna pozycja startowa przed drugą rundą, niewielka strata do lidera i ciekawe transfery. Na papierze. Start rundy znów jednak (początek jesieni Raków również trochę przespał) okazał się niezbyt udany. W 7 pierwszych spotkaniach częstochowianie zanotowali aż 5 porażek (tyle co w całej poprzedniej rundzie) i szybko osunęli się w tabeli. Na ten moment zajmują 8 lokatę ze stratą 5 "oczek" do miejsca premiowanego awansem. Niby nic nie jest stracone, niby taką różnicę da się jeszcze odrobić ale sytuacja na pewno mocno się skomplikowała. Raków wrócił na zwycięską ścieżkę dwa tygodnie temu - najpierw ogrywając Chojniczankę, później Stomil. Pobudka nastąpiła więc w ostatniej chwili, bo na nawet najmniejsze wpadki nie ma już czasu. Tyle tylko, że teraz czeka ich mecz z Góralami, którzy nie mają zamiaru tracić punktów przy Rychlińskiego.

Start spotkania: sobota, 18:00

Miejsce: Stadion Miejski w Bielsku-Białej, ul Rychlińskiego 21

Raków Częstochowa, sezon 2017/18

Miejsce: 8

Punkty: 42

Bramki: 42-35

Bilans gier: 12 zwycięstw, 6 remisów, 10 porażek

Strzelcy ligowi: 7 - Adam Czerkas, 5 - Andrzej Niewulis, Tomáš Petrášek, 4 - José Embaló, Hubert Tomalski, 3 - Karol Mondek, 2 - Dariusz Formella, Jakub Łabojko, Piotr Malinowski, Krystian Wójcik, 1 - Rafał Figiel, Przemysław Oziębała, Aghwan Papikjan, Paweł Piceluk, Adam Radwański, Tomasz Wróbel

Skład z ostatniego meczu: Szumski - Łabojko, Niewulis, Góra, Sapała, Figiel, Mondek, Malinowski, Szczepański (74. Radwański), Wójcik (60. Formella), Embalo (80. Mesjasz).

Ostatni mecz z TSP: 2:2

 

MENU