Kolejny rywal - Wisła Puławy

Czas na przedstawienie kolejnego rywala TSP, z którym Górale zmierzą się już jutro!

Najbliższemu przeciwnikowi Górali punkty potrzebne są jak tlen, dlatego też nikt nie będzie miał wątpliwości co do ogromnej determinacji zespołu z Puław. Wprawdzie na ten moment Wisła plasuje się na bezpiecznej pozycji w tabeli, jednak znajdujący się tuż za jej plecami GKS Tychy (miejsce barażowe) na koncie ma tyle samo punktów i ustępuje póki co tylko gorszym bilansem meczów bezpośrednich. Ostatnie spotkanie zespół z Puław wygrał i to w bardzo przekonującym stylu. A było to zwycięstwo bardzo ważne nie tylko z oczywistego względu czyli zdobyczy punktowej, ale też dlatego, że w pokonanym polu pozostał jeden z głównych rywali w walce o utrzymanie - Znicz Pruszków. Wisła w tym spotkaniu dobrze zaprezentowała się przede wszystkim po przerwie. To właśnie w drugiej części padły wszystkie bramki, a bohaterem meczu okazał się Mateusz Idzik, autor dwóch trafień. A propo goli - najlepszym strzelcem Wisły, a jednocześnie jednym z czołowych snajperów ligi jest zawodnik świetnie znany przy Rychlińskiego. Sylwester Patejuk, bo o nim mowa ma na swym koncie 11 goli i plasuje się na podium klasyfikacji strzelców Nice I Ligi. W ostatnim spotkaniu swego zespołu pojawił się wprawdzie dopiero w 68 minucie, ale możemy być pewni, że w meczu z TSP będzie jednym z większych zagrożeń. Co czeka nas w Puławach dowiemy się już juto, a jaki plan na to spotkanie mają Górale? Zapraszamy was do przedmeczowych wywiadów z trenerem Janem Kocianem, Mariuszem Magierą oraz Jozefem Piackiem: 

Kocian: "Mamy pomysł na Wisłę"

Magiera: "Ciągnie mnie czasem do przodu" 

[WIDEO]: Piacek przed Wisłą

 

Wisła Puławy, sezon 2016/17:

Miejsce: 15

Punkty: 29

Punkty wiosną: 10 w 7 meczach

Bramki: 30-40

Bilans gier: 7 zwycięstw, 8 remisów, 11 porażek

Ostatnie spotkania: Znicz Pruszków (w) 3:0, GKS Katowice 0:3 (d), Stomil Olsztyn (w) 2:3, Chojniczanka (d) 0:0, Chrobry Głogów 2:1 (w)

Skład z ostatniego meczu: Penkovets – Sedlewski, Pielach (45+2. Poznański), Żemło, Lytvynyuk – Smektała, Głaz , Kolehmainen, Szczotka (83. Nowak), Pożak (68. Patejuk) – Idzik.

Strzelcy: 11 - Sylwester Patejuk, 4 - Konrad Nowak, 3 - Mariusz Idzik, 2 - Dawid Pożak, Jakub Smektała, 1 - Michał Budzyński, Piotr Darmochwał, Sebastian Głaz, Klimas Gusočenko, Iwan Łytwyniuk, Mateusz Olszak, Adam Patora, Konrad Szczotka

Ostatni mecz z TSP: 0:0 w Bielsku-Białej

 

MENU