Kongres na stadionie

Sąsiedzi sąsiadom – spotkanie firm z wartością dodaną to pełny tytuł wydarzenia, które odbyło się 8 czerwca na Stadionie Miejskim.


Inauguracyjny Kongres „Sąsiedzi Sąsiadom” jest kontynuacją i zarazem rozwinięciem pięciu dotychczasowych edycji Kongresów Firm Rodzinnych. Nowa formuła ma na celu poznanie i integrację środowisk biznesowych naszego regionu oraz daje przestrzeń do wymiany informacji ze specjalistami, praktykami gospodarczymi i zaproszonymi gośćmi.

Pierwsza prezentacja na Kongresie należała do prezesa Tomasza Mikołajko, który w wystąpieniu zatytułowanym „Sport jako wartość dodana do synergii firm regionu” przedstawił związki biznesu i sportu na przykładzie funkcjonowania klubu TS Podbeskidzie – W dzisiejszych czasach sport to biznes. Klub sportowy to nie tylko drużyna zapewniająca emocje na boisku, ale to także ogrom pracy pozasportowej polegającej na działaniach edukacyjnych, społecznych, promocyjnych – mówił sternik Podbeskidzia.

Gościem specjalnym Kongresu był Sebastian Kawa – wybitny sportowiec, bielszczanin, wielokrotny mistrz świata w szybownictwie, który przybliżył tę dyscyplinę sportu przedstawiając efektowny pokaz zdjęć i filmów ze swoich licznych wypraw ubarwiając go fascynującymi opowieściami zza kulis swoich wypraw.

Ideę spotkania wyjaśnił Janusz Targosz, prezes  Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej: Doszliśmy do wniosku, że organizacja dzisiejszej imprezy właśnie na stadionie pozwoli ukazać go, jako miejsce na organizację różnego rodzaju spotkań w takiej niekonwencjonalnej lokalizacji. Ta idea się nam doskonale sprawdziła, pogoda dopisała, frekwencja była zadowalająca a przy tym udało się pokazać między innymi związki sportu z biznesem przez wystąpienia prezesa Mikołajko oraz Sebastiana Kawy, którego nie było łatwo zaprosić, ale się udało za co mu bardzo dziękuję. 

Ponadto w programie Kongresu poruszone zostały m. in. następujące tematy

- Innowacyjna Gospodarka szansą rozwoju dla firm regionu,
- Sukcesja w firmach rodzinnych - wyniki badań analizy rynku,

Przeprowadzono także panele dyskusyjne:

- Firmy innowacyjne szansą na rozwój regionu i ambicji młodego pokolenia,
- Przemysł 4.0 projektem zmiany technologicznej w zakresie produkcji i kultury organizacyjnej - transformacja cyfrowa regionu,
- Czy Podbeskidzie ma szansę stać się lokalną doliną krzemową? Szanse i bariery

Organizatorem kongresu jest: Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej, Partner Główny - ING Bank Śląski S.A., Partnerzy - PricewaterhouseCoopers, Instytut Biznesu Rodzinnego, TS Podbeskidzie S.A., Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., StartUp Podbeskidzie. 

Patronat medialny nad Kongresem objęli - Kronika Beskidzka, Portal Beskidzka24 oraz Dom Mediowy Film Factor.

                  

MENU