Kozak w TSP!

20-letni skrzydłowy Miłosz Kozak przez najbliższy sezon będzie występował przy Rychlińskiego na zasadzie wypożyczenia z warszawskiej Legii. 

Kozak może grać zarówno na prawej jak i lewej stronie pomocy. Pokazał to m.in. w zeszłym sezonie w barwach pierwszoligowych Wigier Suwałki. Na Suwalszczyźnie przebywał zresztą nie tylko w minionych rozgrywkach, bo do zespołu półfinalisty ostatniej edycji Pucharu Polski trafił już wiosną sezonu 2015/16. Łącznie w Wigrach rozegrał 40 ligowych spotkań w których trzy razy trafił do siatki rywali oraz 7 meczów w rozgrywkach krajowego pucharu. Wcześniej występował oczywiście w zespole rezerw aktualnego Mistrza Polski, a także w Zagłębiu Sosnowiec. Pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał w Kani Gostyń oraz Lechu Poznań skąd trafił do Warszawy. 

Witamy w zespole!

Po podpisaniu kontraktu Miłosz opowiedział nam m.in o swoich celach na najbliższe rozgrywki i walce o podstawowy skład.

O celach na najbliższy sezon

Przychodzę do Podbeskidzia oczywiście po to żeby grać, żeby się rozwijać, ale też po to żeby pomóc w awansie do Ekstraklasy. To jest nasz cel. Zrobimy wszystko, aby na początku czerwca cieszyć się z awansu. 

O drużynie i pierwszych dniach w TSP

Już kilka dni trenowałem z drużyną. Zostałem fajnie przyjęty, choć znałem dotychczas tylko Wojtka Fabisiaka, z którym grałem w Zagłębiu. Każdy w zespole jest bardzo pomocny, więc pierwsze dni są jak najbardziej w porządku.

O walce o pierwszy skład

Będę twardo rywalizował o pierwszy skład. Po to przychodzę, żeby grać, rozwijać się i pomagać na boisku drużynie. Nie będę odpuszczał i mam nadzieję, że zapracuję sobie na pierwszą jedenastkę. 

O pozycji na boisku

Tam gdzie wystawi mnie trener, tam będę dawał z siebie wszystko. Czy to lewa czy prawa strona pomocy? Mogę grać też nawet na lewej obronie, bo tam zagrałem w półfinałowym meczu Pucharu Polski z Arką Gdynia i myślę, że dobrze sobie poradziłem. Prawa, lewa, pomoc, obrona. Wszędzie dam z siebie 100%, żeby pomóc drużynie

Długość kontraktu Miłosza Kozaka: rok (wypożyczenie). 20-latek jeszcze dziś dołączy do nowych kolegów na zgrupowaniu. 

MENU