Kolejny rywal - GKS Tychy

Czas na odrobienie ligowych zaległości! Już w środowe popołudnie Górale zagrają z GKS-em Tychy!

Tyszanie pierwszej rundy do udanych zaliczyć nie mogą, jednak to co prezentują na początku wiosny zasługuje na uznanie. Cztery mecze, trzy zwycięstwa i jeden remis. Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza już na starcie uzbierali połowę tego co przez całą jesień. Tak udanej serii w tym sezonie najbliższy rywal TSP jeszcze nie miał i dzięki temu szybko wypisał się z walki o utrzymanie, lokując się w środkowej strefie. Przynajmniej póki co, ale patrząc na to co GKS prezentuje, ciężko spodziewać się aby dolne rejony tabeli miały jeszcze okazję gościć ten zespół. Zimowe przygotowania w przypadku tyskiej ekipy trzeba więc jak najbardziej zaliczyć na plus, tak jak i zresztą ruchy transferowe. Do drużyny w minionym oknie dołączyło m.in. dwóch doświadczonych graczy – Edgar Bernhardt i Keon Daniel (obydwaj w wieku 30+) oraz bramkarz Konrad Jałocha, którzy z miejsca stali się podstawowymi zawodnikami. W naprawdę niezłej formie na wiosnę są także Daniel Tanżyna, Łukasz Grzeszczyk czy Kamil Zapolnik, którzy swoimi bramkami dawali cenne punkty swojej drużynie. Póki co GKS funkcjonuje więc jak dobrze naoliwiona maszyna, ale w Bielsku-Białej wszyscy liczą, że świetna seria tyszan zakończy się przy Rychlińskiego.

 

GKS Tychy, sezon 2017/18:

Miejsce: 11

Punkty: 30

Bramki: 26-33

Bilans gier: 8 zwycięstw, 6 remisów, 9 porażek

Skład z ostatniego meczu: 91. Konrad Jałocha - 13. Mateusz Grzybek, 27. Daniel Tanżyna, 4. Marcin Biernat, 33. Dawid Abramowicz - 32. Edgar Bernhardt, 31. Keon Daniel, 93. Łukasz Bogusławski (79, 6. Łukasz Matusiak), 8. Łukasz Grzeszczyk, 11. Nikolas Wróblewski - 25. Kamil Zapolnik.

Strzelcy ligowi: 5 - Kamil Zapolnik, 4 - Dawid Błanik, Piotr Ćwielong, 2 - Dawid Abramowicz, Łukasz Bogusławski, Łukasz Grzeszczyk, 1 - Edgar Bernhardt, Michał Fidziukiewicz, Łukasz Matusiak, Marcin Radzewicz, Daniel Tanżyna

 

MENU