Leszczyński na 3 lata!

Najlepszy zdaniem kibiców zawodnik Podbeskidzia w minionym sezonie, związał się z klubem trzyletnią umową! 

W minionym sezonie Rafał Leszczyński występował w TSP na zasadzie wypożyczenia z gliwickiego Piasta. Dziś możemy już oficjalnie ogłosić, że ten 25-letni golkiper przenosi się do Podbeskidzia na zasadzie transferu definitywnego! 

Ostoja defensywy i bezsprzecznie jeden z najważniejszych piłkarzy Podbeskidzia w minionym sezonie - tak jeszcze niedawno podsumowując sezon pisaliśmy o Rafale. Rozegrał w nim 32 mecze, tylko na moment oddając miejsce w składzie zawodnikowi młodzieżowemu i zachował aż 11 czystych kont. Nie raz, nie dwa ratował Górali w najcięższych opresjach, dzięki czemu na konto naszego zespołu wpadały cenne punkty. Wielokrotnie wybierany był w minionym sezonie do "jedenastek kolejki" m.in w "Sporcie" czy tygodniku "Piłka Nożna". Rafał, choć w Bielsku-Białej jest zaledwie rok niemal z miejsca, dzięki swej świetnej grze stał się ulubieńcem trybun. Miało to swoje potwierdzenie w wynikach głosowania na najlepszego zawodnika sezonu. Rafał był bezkonkurencyjny i zdecydowanie pokonał resztę stawki. 

Jestem bardzo szczęśliwy. Cieszę się, że wszystko ułożyło się po mojej myśli, bo od dłuższego czasu czyniłem starania żeby tutaj pozostać. Przed nami nowy sezon, nowe nadzieje, nowi ludzie. Zaczynamy wszystko od zera. Przede mną rywalizacja o miejsce w składzie. Zobaczymy kto wyjdzie w pierwszym meczu w pierwszej jedenastce. Jakie mam przed sobą cele? Na pewno regularna gra i walka o powrót Podbeskidzia do Ekstraklasy. Wyciągnęliśmy wnioski z poprzedniego sezonu i mam nadzieję, że w tym nadchodzącym damy kibicom zdecydowanie więcej powodów do radości. Ciężko na to pracujemy. - powiedział Leszczyński.

Długość umowy: 3 lata 

MENU