Magiera: Kostorz ma ogromne rezerwy

Trener reprezentacji Polski do lat 20 Jacek Magiera przed oficjalnym treningiem kadry przygotowującym do meczu z Ukrainą zapowiedział, że Kacper Kostorz zagra przed własną publicznością. 

Jacek Magiera o Kacprze Kostorzu:

Trenujemy ze sobą krótko, bo choć na zgrupowaniu dziewięć dni to mieliśmy ze sobą dopiero trzy treningi. Liczne podróże spowodowały, że nie mieliśmy tych jednostek treningowych tyle, ile można by mieć w mikrocyklu tygodniowym. 

Kacpra oglądałem od kilku miesięcy, byłem na kilku meczach w Bielsku-Białej czy też w meczach wyjazdowych. Byłem na meczu w Katowicach z GKS, na inaugurację rozgrywek, zagrał tam bardzo dobry mecz, zabrakło tego, co najważniejsze w sytuacjach sam na sam, czyli gola, a miał tam chyba trzy sytuacje do zdobycia bramki. Zabrakło zdecydowania, pomysłu, przebojowości. Jest to piłkarz, który ma bardzo dobre warunki fizyczne, jest szybki. Kacper zupełnie inaczej gra w meczach z rówieśnikami niż w seniorach. Z rówieśnikami na więcej sobie pozwala i ta pewność siebie powinna przejść na grę seniorską. To zawodnik dobry technicznie, który lubi być z piłką przy nodze, dryblować i to jest w cenie. Na pewno nie pokazał pełni swoich możliwości, ma ogromne rezerwy, myślę że jeszcze o 30 – 40% może grać lepiej i mam nadzieję, że on zdaje sobie z tego sprawę i będzie nad tym pracował.

MENU