Lider z kolejną wygraną

W ramach 20 kolejki rozgrywek I Ligi wojewódzkiej juniorów A1 zespół Podbeskidzia pokonał w Zabrzu Górnika i umocnił się na pozycji lidera. 

Do meczu w Zabrzu juniorzy TSP podchodzili z sześcioma punktami przewagi nad drugim w tabeli Ruchem Chorzów, co oczywiście gwarantowało im pozycję lidera bez względu na wyniki 20 kolejki. Podopieczni trenera Pawła Łosia kalkulować jednak nie zamierzali i na wyjazd udali się z wizją zgarnięcia trzech oczek. Tak też się stało - znajdujący się w drugiej części tabeli Górnik musiał obejść się smakiem, gdyż Górale do Bielska-Białej wrócili ze zwycięstwem! Gola na wagę trzech punktów zdobył Kacper Gach po strzale z rzutu karnego (faulowany w "16" gospodarzy był Sebastian Smolarz). To kolejny krok do awansu do Centralnej Ligi Juniorów, jednak główny rywal Podbeskidzia w zrealizowaniu tego celu - chorzowski Ruch również nie tylko myśli o awansie, ale także robi wszystko, aby przejąć pozycję lidera. Dziś chorzowianie pewnie pokonali MOSiR Jastrzębie 5:0. 

Górnik Zabrze - TS Podbeskidzie 0:1

Bramka: Gach z karnego

TSP: Felsch - Pindera, Gibas, Powała Kryger - Gach, Smolarz, Bury, Matuszczyk, Gutowski (85' Bukowczan) - Królak (70' Stanclik)

I liga wojewódzka A1 Junior - TABELA 

MENU