21.10.2016

Mecz w Tychach - relacja młodego kibica

Jak wyglądał mecz z GKS-em Tychy z perspektywy kibica Podbeskidzia? Relację przysłał nam młody fan Górali.Relacjonuje Jan Bobrowski, lat 14.
Niedawno miałem okazję być na meczu wyjazdowym  „Podbeskidzia” w Tychach. Chciałbym opisać wam moje wrażenia z tego wyjazdu, gdyż były one naprawdę niezapomniane. Na mecz nie pojechałem w sposób „tradycyjny”, ponieważ podjęliśmy decyzję w ostatniej chwili. Po prostu wsiedliśmy do samochodu i udaliśmy się na stadion w Tychach. Kiedy byliśmy na miejscu, wybraliśmy się do kasy biletowej. Chcieliśmy kupić bilety do sektora gości, co okazało się niemożliwe - pozostało nam więc zasiąść na trybunach z Tyszanami. Zajęliśmy nasze miejsca i się zaczęło...
Wraz z rozpoczęciem meczu rozpoczął się też głośny doping naszych kibiców. Nad całym stadionem niosło się „Hej Bielsko gol!”. Pomimo przewagi liczebnej miejscowych kibiców w stosunku przynajmniej 1:10, słysząc doping, można było odnieść wrażenie, że znajdujemy się na stadionie „Podbeskidzia”. W pierwszej połowie tylko chwilami było słychać tyskich kibiców, a w drugiej połowie, po golu Damiana Chmiela „rządziliśmy” trybunami.
Po naszym zwycięstwie piłkarze podeszli do fanów i zaczęli krzyczeć razem z nimi. Chcieliśmy, aby podeszli również do osób spoza sektora gości. - skandowaliśmy „chodźcie do nas!”, co zauważył Rafał Leszczyński. Podziałało! Niektórzy gracze przybili nam piątki! Dodam jeszcze, że choć według oficjalnych statystyk było około 450 kibiców z Bielska, należy jeszcze doliczyć co najmniej osiem osób spoza sektora.
Podsumowując: wyjazd na mecz „Górali” jest wspaniałym przeżyciem, które polecam każdemu. Myślę, że doping w innych miastach jest najbardziej potrzebny graczom. Zachęcam was, abyście pojechali na każdy „wyjazd”, na który możecie. Zapewniam, że nie pożałujecie.Sektor gości widziany z naszej perspektywy.