Newsy
20.04.2018

Kolejny rywal - Miedź Legnica

Do Bielska-Białej przyjeżdża lider i tym samym najpoważniejszy kandydat do awansu – Miedź Legnica.   Ekipa z Dolnego Śląska rundę rozpoczynała z pozycji atakującego podium, ale dzięki świetnemu startowi szybko minęła Raków, Odrę, Chojniczankę i zasiadła na fotelu lidera. Fakt, początkowo sporo w tym pomogły pauzy części z tych zespołów, ale aktualna przewaga Miedzianki nad rywalami jest na tyle duża, że póki co pierwsze miejsce jest niezagrożone.
Na pewno niemała w tym zasługa zimowych transferów. Oczywiście, kadra Miedzi już jesienią prezentowała się okazale, ale trzeba też przyznać, że zakontraktowanie Mateusza Piątkowskiego i wracającego Petteri Forsella były strzałami w „10”. Piątkowski razem z będącym w świetnej formie Konradem Piaseckim tworzą atak, którego obawiać się musi każda pierwszoligowa defensywa. Razem w 7 meczach dziewięciokrotnie pakowali piłkę do bramek rywali zapewniając sporo punktów swojej drużynie. A Forsell? On w Legnicy czuje się jak w domu, bo przecież reprezentował już w przeszłości barwy Miedzi, dzięki czemu jego adaptacja przeszła ekspresowo. Druga linia jest zresztą bardzo silnie obsadzona i trener Dominik Nowak ma tutaj spory komfort wyboru. Oprócz Fina są jeszcze Mystkowski, Marquitos, Santana, Purzycki, Łobodziński czy ostatnio częściej wchodzący z ławki ale wciąż groźny Garguła. Na defensywę także w Legnicy nie powinni narzekać, bo Miedź jest zespołem, który na ten moment ma najmniej straconych bramek w lidze (21, tyle co Chojniczanka).
Legniczanie wydają się być bardzo dobrze zbalansowanym zespołem, który każdą pozycję ma odpowiednio obsadzoną, jednak żaden z Górali na pewno nie będzie oglądał się na wcześniejsze rezultaty jutrzejszego rywala. Piłkarze trenera Adama Noconia sami będą chcieli podtrzymać passę meczów bez porażki (jest ich już 8 z rzędu) ogrywając na własnym terenie lidera. Jak będzie? Zapraszamy na Stadion Miejski przy Rychlińskiego na godzinę 18:00!Miedź Legnica, sezon 2017/18Miejsce: 1Punkty: 48Bramki: 36-21Bilans gier: 13 zwycięstw, 9 remisów, 4 porażkiStrzelcy ligowi: 6 - Fabian Piasecki, Jakub Vojtuš, 5 - Mateusz Piątkowski, 4 - Wojciech Łobodziński, Marquitos, 3 - Przemysław Mystkowski, 2 - Rafał Augustyniak, 1 - Mladen Bartulović, Jonathan de Amo, Petteri Forsell, Łukasz Garguła, Kornel Osyra, Omar SantanaSkład z ostatniego meczu (zwycięstwo 1:0 ze Stomilem): Sapela - Zieliński, Perez, Bożić, Bartczak - Purzycki, Santana (78 Mystkowski), Forsell (66 Garguła) - Marquitos, Piasecki (76 Łobodziński), Piątkowski.Poprzedni mecz: Miedź Legnica – TSP 0:2
powrót do listy

Następny mecz

Następny mecz

Fortuna 1 Liga 2019/2020 - Kolejka 14

VS

19.10.2019, godz: 18:00, Stadion Miejski w Bielsku-Białej