Mistrzowie Śląska potwierdzają dominację

Juniorzy TSP zwycięstwo w I Lidze Wojewódzkiej A1 zapewnili sobie już jakiś czas temu, ale w ostatniej kolejce potwierdzili swoją dominację. 

W 30 kolejce, która wieńczyła bardzo udany sezon podopieczni Pawła Łosia wysoko, bo aż 7:0 pokonali MSPN Górnik Zabrze. Młodzi Górale sezon zakończyli więc w świetnych humorach, a ich wyczyn wygląda jeszcze bardziej okazale jeśli spojrzymy w statystyki. Podbeskidzie w 30 meczach zgromadziło aż 82 punkty, co daje średnią 2,73 punktu na mecz, a złożyło się na to 27 zwycięstw, remis i dwie porażki. Bilans bramek to także statystyka godna pochwał bo zdobytych goli w tym sezonie w wykonaniu naszych mistrzów było 114, a straconych zaledwie 17. Daje to niemal 4 zdobyte bramki na mecz (!). 

Ligowe emocje opadły, ale to nie koniec walki naszej młodzieży o Centralną Ligę Juniorów. Do rozegrania został jeszcze baraż o awans do tychże rozgrywek, a pierwsze spotkanie ze zwycięzcą grupy kujawsko-pomorskiej już za nieco ponad tydzień (weekend 17-18 czerwca, dokładną datę podamy wkrótce). Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w Bielsku-Białej, rewanż tydzień później na terenie rywala. 

 

MENU