Newsy
21.01.2019

Napastnik zakontraktowany

23-letni napastnik z Chorwacji został zawodnikiem Górali. Podpisał kontrakt do końca czerwca 2020 roku z możliwością przedłużenia o kolejne półtora roku.Marko Roginić w swojej ojczyźnie występował w m.in. NK Varażdin oraz NK Bjelovar - klubie z rodzinnego miasta. W 2017 roku przeniósł się do zespołu drugiej ligi słoweńskiej NK Nafa Lendava, w którym już w pierwszym sezonie zdobył 21 bramek w 28 występach. Dobrą formę strzelecką potwierdził jesienią 2018 roku, kiedy do bramki rywali trafiał 6 razy w 13 meczach.Z Podbeskidziem związał się kontraktem półtorarocznym z opcją na kolejne półtora roku.Roginić to wysoki środkowy napastnik - mierzy 188 cm, waży 80 kilogramów. W barwach Górali już wystąpił w drugiej połowie meczu sparingowego z ROW-em Rybnik, rozgrywanego w ubiegłą sobotę.Bliższą charakterystykę zawodnika przedstawił Andrzej Rybarski, dyrektor sportowy Górali:Marco to 23 letni chorwacki zawodnik grający na pozycji napastnika. Szukamy wzmocnienia tej pozycji stad decyzja o zakontraktowaniu Roginica, który w poprzednim sezonie zdobył 21 bramek, w aktualnym 6 w 13 spotkaniach. Wierzymy, że jego przyjście pozytywnie wpłynie na rywalizację w zespole.   Sam zawodnik również był zadowolony z osiągniętego porozumienia i liczy na dobre wejście do drużyny:
Dla mnie to wspaniałe, że teraz jestem zawodnikiem Podbeskidzia. Bardzo się cieszę, że podpisałem tutaj umowę. Myślę, że może to być ważny krok w całej mojej karierze i nie mogę się doczekać rozpoczęcia wiosennej rundy.  
Nie wiem zbyt wiele o Polsce i moim nowym zespole, ale trenuję z chłopakami przez kilka dni i są dla mnie naprawdę mili. Mam nadzieję, że stanę się częścią tej ekipy tak szybko, jak to będzie możliwe i pokażę swoje umiejętności na boisku.
powrót do listy

Następny mecz

Następny mecz

Fortuna 1 Liga 2019/2020 - Kolejka 14

VS

19.10.2019, godz: 18:00, Stadion Miejski w Bielsku-Białej