Nocoń: Taki mieliśmy plan

Adam Nocoń przyznał po meczu, że taki był plan, aby oddać pole gry Ruchowi - taktyka okazała się skuteczna.

 

To na pewno był bardzo ciężki mecz, wyrównany, ale zagrany przez nas bardzo dobrze. Taki mieliśmy plan, żeby zaprosić Ruch do gry. Wiedzieliśmy, że dobrze operują piłką i czekają na szybki atak, tak więc nie mogliśmy się otworzyć. Zagraliśmy w końcu zdyscyplinowanie, dobrze w obronie a oprócz tego w dłuższych momentach gry też graliśmy w piłkę i to mi się podobało. Była i dyscyplina i gra w piłkę. Były też momenty słabsze, ale w sumie jest to zasłużone zwycięstwo. Troszkę na minus trzeba ocenić, że nie wyprowadziliśmy żadnej bramkowej kontry w drugiej połowie, bo Ruch się bardzo otwierał, ale ogólnie postawa drużyny bardzo dobra i po tych porażkach dziś, zasłużenie wygraliśmy i myślimy już o meczu z GKS-em Tychy. 

O zmianach w linii obrony: 

Mamy kadrę wyrównaną, a że w ostatnich meczach drużyna traciła sporo bramek to podjąłem taką decyzję, że blok obronny zostanie zmieniony. Dałem też odpocząć Rafałowi Leszczyńskiemu po meczu w Chojnicach. Teraz możemy powiedzieć po meczu że drużyna zagrała dobrze. Nie ma w tym żadnego pozasportowego aspektu rozmawiałem i z Mariuszem Magierą i Rafałem Leszczyńskim, rywalizacja jest normalną rzeczą. Obaj są ważnymi ogniwami, powiedziałem to im, ale dziś postawiłem na inny zespół, inny blok obronny – tak jest w piłce.

O grze po zdobytej bramce

Myślę, że za głęboko zespół się cofnął, to było widoczne, ale dało efekt finalny w postaci trzech punktów. Wiemy jaka jest nasza sytuacja, dlatego nastawiliśmy się dziś nie na piękny mecz, ale na zwycięstwo wszelkimi dostępnymi środkami. Jeżeli ta taktyka przyniosła efekt trzech punktów to była dobra. Ale myślę, że nie będziemy grać tak cały czas, to będzie zależeć od przeciwnika i od momentu, w jakim zespół się znajduje.

O postawie Dimitara Ilieva:

Uważam, że Iliev zagrał dziś bardzo dobrze. Prowadził grę, rozprowadzał piłki, walczył w obronie. Poza tym był bardzo kreatywny jeśli chodzi o momenty meczu, wiedział kiedy przyspieszyć, kiedy zwolnić tempo gry i zagrał dziś naprawdę dobrze. Aczkolwiek nie będę go zwalniał z zadań defensywnych, on jest zdyscyplinowanym zawodnikiem i jeżeli mu się wskaże zadania, które ma wykonać na boisku to on je zrealizuje.

O grze Pawła Tomczyka: 

Paweł jest napastnikiem obdarzonym wielką szybkością, ale musi nauczyć się z niej odpowiednio korzystać. Jest utalentowanym zawodnikiem, ale musi pracować nad przyjęciem piłki kierunkowym, żeby wykorzystać swoją szybkość. Chłopak jest młody, potrafi grać w piłkę, ale nad tym elementem musimy popracować.

 

 

MENU