Od hobbysty do noblisty

 

Pod takim hasłem odbywa się cykl spotkań z wyjątkowymi ludźmi w Gimnazjum w Jaworzu. W ubiegłym tygodniu gościł tam Dariusz Kołodziej.

Spotkania odbywają się w ramach innowacji pedagogicznej i biorą w nich udział uczniowie klasy pierwszej, którzy dzięki temu mają okazję spotkać się z interesującymi ludźmi, poznać ich pracę i być może w ten sposób wybrać także swoją drogę zawodową. Spotkanie z Dariuszem Kołodziejem szczególne emocje wzbudziło u grupy chłopców, którzy sami z zapałem trenują piłkę nożną, ale także inni mogli wiele nauczyć się od doświadczonego byłego już zawodnika Górali. Popularny "Kołek" opowiedział o swojej karierze piłkarskiej, o jej zakończeniu, ale przede wszystkim podkreślał, że warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji. Sam jest przykładem człowieka, którego marzenie się spełniło, dlatego mógł bazując na własnym doświadczeniu powiedzieć z pełnym przekonaniem, że upór i wytrwałość są jedyną drogą do zrealizowania swoich celów.

Na pamiątkę spotkania wielu uczniów chętnie robiło zdjęcia z Dariuszem Kołodziej, a także zbierało jego autograf.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do Gimnazjum w Jaworzu i możliwość udziału w niecodziennej lekcji wychowawczej. Mamy nadzieję, że Dariusz, jako reprezentant klubu, zainspirował uczniów.

 

MENU