Kolejny rywal - Odra Opole

Tym razem do Bielska-Białej przyjeżdża beniaminek z Opola. W poprzednim meczu z Odrą Górale pechowo stracili punkty w końcówce remisując 2:2. Jutro liczy się tylko zwycięstwo!

Miniona runda w wykonaniu opolan była rewelacyjna. Odra, będąc beniaminkiem zaskoczyła niemal wszystkich, idąc jesienią jak burza, kolejka po kolejce potwierdzając swoją wysoka formę. Z czasem jutrzejszy rywal TSP był coraz częściej poważnie brany pod uwagę w kontekście walki o awans, a że rundę zakończył na drugiej pozycji nie sposób było tego niepodważalnego argumentu bagatelizować. Przerwa w rozgrywkach nie podziałała jednak zbyt dobrze na beniaminka, z którego wiosną kompletnie zeszło powietrze. Odra szybko osunęła się w tabeli i wyprzedzana przez kolejne zespoły nie mieści się na ten moment nawet w jej pierwszej części. Wiosenny bilans tego zespołu woła o pomstę do nieba i pewnie gdyby nie świetne wyniki z zeszłego roku, w Opolu byłoby bardzo gorąco. Zaledwie pięć punktów w 11 meczach to rezultat, który w tej rundzie jest po prostu najgorszym w Nice 1 Lidze. Po tych mocno niezadowalających wynikach nastąpiła zmiana na ławce trenerskiej – po rezygnacji Mirosława Smyły, już w poprzednim meczu ze Stomilem tymczasowo zespół objął Piotr Plewnia.
Odra w tej rundzie jeszcze nie wygrała, lecz zważywszy na jej grę i wyniki z zeszłego półrocza, nie można tego rywala lekceważyć, bo już nie raz pokazał, że w piłkę grać potrafi.
Na kogo jutro należy zwrócić uwagę? Najlepszymi strzelcami są Marcin Wodecki i Szymon Skrzypczak (obaj mają po 9 trafień), jednak ten pierwszy swojego strzeleckiego dorobku nie poprawił już od listopada. Skrzypczak ostatni raz trafił w poprzedniej kolejce ze Stomilem, łącznie wiosną ma na swym koncie 3 gole, a gdyby nie pudło z karnego tydzień temu w meczu z Drutex-Bytovią samodzielnie liderowałby klubowej klasyfikacji.
W poprzednim spotkaniu Odry z Podbeskidziem padł remis 2:2 i choć opolanie na własnym terenie prezentowali się wówczas bardzo dobrze i zwykle byli faworytem spotkania, to w tym meczu jeden punkt wydarli w samej końcówce przy dużej dozie szczęścia. Jak będzie tym razem? Zapraszamy na Stadion Miejski w sobotę! Startujemy o 18:00!

Odra Opole

Miejsce: 11

Punkty: 39

Bramki: 34-36

Bilans gier: 10 zwycięstw, 9 remisów, 11 porażek

Najlepsi strzelcy ligowi: 9 - Szymon Skrzypczak, Marcin Wodecki, 2 - Marek Gancarczyk, Jakub Habusta, Tomáš Mikinič, Rafał Niziołek, 1 - Martin Baran, Mateusz Bodzioch, Sebastian Bonecki, Václav Cverna, Gabriel Nowak, Mateusz Peroński, Łukasz Winiarczyk

Ostatni mecz: przegrana 2:4 w Opolu ze Stomilem Olsztyn

Skład z ostatniego meczu: Weinzettel – Trznadel, Kowalski, Bodzioch, Brusiło – Peroński, Wepa (46. Niziołek) – Wodecki (68. Maćczak), Bonecki, Marzec (58. Mikinicz) – Skrzypczak.

 

MENU