Podbeskidzie Business Cup rozstrzygnięty!

Familijna atmosfera, atrakcje dla najmłodszych, ale też prawdziwie zacięta walka na boisku – za nami pierwsza edycja turnieju piłkarskiego dla sponsorów i partnerów Podbeskidzia.


W gronie licznych kibiców, z atrakcjami dodatkowymi w postaci strefy gastronomicznej oraz strefy zabaw dla dzieci rozegrany został pierwszy turniej Podbeskidzie Business Cup. Sponsorzy, partnerzy klubu, na co dzień kibice, z trybun oglądający poczynania zawodników na boisku, dziś mieli okazję sami posmakować atmosfery piłkarskiej murawy. Ambicji nie brakowało żadnej z szesnastu drużyn, choć trzeba przyznać, że część podeszła do turnieju bardziej zabawowo, inne mocno nastawione były na końcowy sukces. I jednym, i drugim z pewnością rozgrywki dostarczyły duża dawkę znakomitej zabawy i pozwoliły spędzić czas w gronie współpracowników na świeżym powietrzu. Mecze rozgrywane były na doskonale przygotowanym obiekcie LKS-u „Drzewiarz” Jasienica, nawet pogoda z czasem zaczęła sprzyjać zawodnikom i druga część zawodów rozgrywana już była w przyjemnym, wiosennym słońcu.

Prawdziwe sportowe emocje rozpoczęły się w fazie pucharowej, w której każdy błąd mógł oznaczać pożegnanie z rozgrywkami. Do półfinału pewnie weszły reprezentacje: KSM Zeman, Piekarni Rąba, Moda-Polu oraz Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Tę fazę rozstrzygnęły dopiero rzuty karne po których do wielkiego finału awansowały drużyny Piekarni Rąba oraz Urzędu Miejskiego.

Zanim poznaliśmy zwycięzcę, który mógł wznieść puchar oraz cieszyć się z nagrody głównej – wyjazdu do Pragi dla całej drużyny ufundowanej przez Biuro Podróży MARCO, odbył się mecz o 3. miejsce. Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczył zespół Moda-Polu. KSM Zeman, choć mógł pochwalić się najgłośniejszą grupą kibiców, to nawet przy ich dopingu nie zdołał pokonać Moda-Polu..

Wielki finał przyniósł to czego od wielkich meczów oczekują fani, przede wszystkim dużo bramek. Już do przerwy Piekarnia Rąba prowadziła 3:0, w drugiej części gry reprezentacja bielskiego magistratu podjęła walkę i zdobyła honorową bramkę, ale to było wszystko na co pozwolili jej rywale. 

Triumfatorem pierwszego turnieju Podbeskidzie Business Cup została drużyna Piekarni Rąba, ale jej przeciwnicy już zapowiedzieli rewanż podczas kolejnej edycji zawodów. 

Ze zwycięskiej drużyny wywodzi się najlepszy zawodnik turnieju, którym został Robert Korytkowski. Najlepszym bramkarzem wybrano Gerarda Marszałka z drużyny Moda-Polu, najskuteczniejszym strzelcem natomiast był, z siedmioma trafieniami Kamil Żołna z KSM Zeman.

Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa i podziękowania. Do zobaczenia już w następnych rozgrywkach Podbeskidzie Business Cup.

MENU