17.08.2016

Ligowa porażka rezerw

Dzisiejszy mecz rezerw Podbeskidzia ze Szczakowianką Jaworzno zapowiadał się interesująco. Bielszczanie pomimo ciekawej, ofensywnej gry w pierwszej kolejce oraz Pucharze Polski ponieśli dwie porażki i teraz chcieli odnieść wyczekiwane zwycięstwo."Dwójka" od początku meczu dominowała na boisku i starała się utrzymywać przy piłce. Górale powinni wyjść na prowadzenie, lecz strzał Janeczki z rzutu wolnego dobrze obronił bramkarz gości, a z dobitką za długo zwlekał Matuszczyk i jego strzał w konsekwencji był niecelny. Potem rezerwy Podbeskidzia stworzyły jeszcze kilka groźnych sytuacji podbramkowych, ale brakowało precyzji. Ten brak skuteczności zemścił się w 27 minucie kiedy przyjezdni po szybkim kontrataku zdobyli gola, jego autorem był Niedzielski, który otrzymał dobre podanie za plecy obrońców i nie dał żadnych szans bramkarzowi TSP. Do końca pierwszych 45 minut nie udało się już doprowadzić do remisu i piłkarze zeszli na przerwę.Po wyjściu z szatni "Dwójka" ruszyła do odrabiana strat. Już kilka minut po rozpoczęciu tej części meczu, bramkę po dośrodkowaniu ze skrzydła mógł zdobyć znajdujący się przy bliższym słupku Kamil Jonkisz, ale nie zdołał skierować piłki do siatki. Bielszczanie starali się zaskoczyć rywali atakami pozycyjnymi, lecz ci skutecznie się bronili. W 75 minucie dokładnie futbolówkę z rzutu wolnego w pole karne posłał Jaworski, ale Konrad Kareta, który dopadł do piłki uderzył minimalnie ponad poprzeczką. Piłkarze TSP II do samego końca starali się trafić do siatki, ale nie dali rady wyrównać i mecz niestety skończył się porażką Podbeskidzia II.  TS Podbeskidzie II 0:1 (0:1) Szczakowianka JaworznoBramki: 27' NiedzielskiŻółte kartki: Filipowicz, JagiełłoTS Podbeskidzie II: Jakub Felsch - Łukasz Filipowicz, Szymon Jagiełło (80' Mateusz Wajdzik), Konrad Kareta, Damian Handzlik - Arkadiusz Jaworski, Krzysztof Walkiewicz - Ilir Pali, Filip Matuszczyk (76' Aleksander Chmielewski), Mateusz Janeczko (68' Adrian Pindera) - Kamil Jonkisz (58' Maksymilian Brzosko)Ławka rezerwowych: Dominik Kraus, Mateusz Wajdzik, Maksymilian Brzosko, Aleksander Chmielewski, Adrian Pindera, Patryk Marczyński, Sławomir CienciałaTrener: Piotr Bogusz