Paszulewicz: Podbeskidzie trzeba trzymać "bez tlenu"

Trener Olimpii Grudziądz już na konferencji prasowej podzielił się obszerną analizą meczu.

Jacek Paszulewicz: Oczywiście jesteśmy rozgoryczeni tak wysoką porażką. Przed meczem mówiłem moim piłkarzom, że Podbeskidzie to zespół, który cały czas trzeba trzymać „bez tlenu”. Układ gier sprawił, że przed dzisiejszym meczem Podbeskidzie tylko dwa mecze grało na własnym boisku i to powodowało, że w grze widzieliśmy dużo nerwowości, niedokładności i gra Podbeskidzia była do tej pory inna niż trenerzy sobie zapewne zakładali. Dlatego uczulałem zawodników, że musimy zdominować mecz i tego tlenu rywalom nie dać. Do 30 minuty, czy też do straty pierwszej bramki mieliśmy mecz pod kontrolą i w tym fragmencie zagraliśmy jedno z lepszych, jeśli nie najlepsze spotkanie w tej rundzie. Wyszliśmy ustawieni bardzo ofensywnie, bez nominalnego defensywnego pomocnika i myślę, że ten plan połowicznie został realizowany – do utraty bramki. Mieliśmy dużo akcji, dużo strzałów, chcieliśmy szybko wyrównać. W drugiej połowie podobnie dążyliśmy do zdobycia bramki wyrównującej, ale drugi gol i kontuzja Marcina Kaczmarka zakończyła dla nas to spotkanie.

Z kilka dni gramy kolejny mecz, dziś nie chciałbym na gorąco zbyt wiele mówić, ale uważam że zagraliśmy dziś w ofensywie bardzo dobre spotkanie. Może to zestawienie, które było wymuszone przez urazy spowodowało, że straciliśmy aż trzy bramki, co wcześniej zdarzyło się we wszystkich meczach łącznie. Gramy dalej, jedziemy do domu i przygotowujemy się do następnego spotkania.

O urazie Marcina Kaczmarka: Dostałem informację, że jest podejrzenie złamania ręki, oczywiście jest to dla nas duża strata, jeśli ta diagnoza okaże się trafna. Marcin jest kapitanem i bardzo doświadczonym zawodnikiem, daje nam dużo jakości na boisku. Nieszczęśliwa, pechowa interwencja obrońcy gospodarzy, bo nie sądzę aby był to wynik złośliwości, tym nie mniej Marcin wypadnie z drużyny, a dziś spowodowało to, że ten mecz się dla nas skończył.

MENU